Dél-stájer túra

A KSV 1919 vendége volt az Illés Akadémia U17.

KSV 1919 U18 – Illés Akadémia U17 4–1 (2–1)
Illés Akad. U17:
Őri K. – Klement, Tasnádi Á., Molnár L. – Tóth E., Markó, Szücs, Nyári – Sági, Krone, Szele. Csereként pályára léptek: Pikács – Bolla Á., Kelemen M., Kelemen G., Szilvási, Tóth K., Szép. Vezetőedző: Kovács László.
Gólszerző: Szele

Tegnap este nagy esőzés érte a Mürz folyó vidékét, így arról értesítettek bennünket az osztrákok, hogy műfű lesz a nemzetközi felkészülési mérkőzés talaja. Mire elkezdődött szombaton 10 órakor a mérkőzés, már a nagy meleg játszott szerepet az időjárásban.

Jól kezdtük a mérkőzést az egy évvel idősebb osztrákok ellen, mi szereztük meg a vezetsét. Sági Marcell robogott el a jobb oldalon, centerezését pedig Szele Máté váltotta gólra, 0–1. Mindkét csapat a támadásokra helyezte a hangsúlyt, élvezetes volt a mérkőzés. A változatosság az első félidő utolsó harmadában is folytatódott: két pontrúgás után is követtünk el egyéni hibát, ebből tudtak fordítani a hazaiak. Újabb Sági–Szele-összejáték után az utolsó pillanatban hiúsult meg az egyenlítés, így 2–1-gyel zárult az első félidő.

Szünet után nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítés érdekében. Nyári Olivér fejese kevéssel szállt fölé, Tóth Erik szabadrúgása a felső léc tetején landolt, Krone Niklas szemfüles labdaszerzés után tört kapura, ám jól helyezett lövésénél védett a kapus, míg Szilvási Ámos fejese nem sokkal ment mellé. Aztán az utolsó tíz percben egy közeli lövésből és egy átlövésből is a KSV talált be, így a játék képe alapján túlzó különbséggel, 4–1-re nyertek az osztrákok.

A nagy meleg és a műfű ellenére is kifejezetten jó meccset játszottunk. Az egy évvel idősebbekkel szemben a játék gyorsasága került előtérbe, ezért is volt rendkívül értékes a mai mérkőzés. A pályára lépők mindent elkövettek az eredményesség érdekében, ezért nem is lehetek elégedetlen