Csiszolni való van még, de sok a pozitívum is

Változatos találkozót játszott a felvidékiekkel az Illés Akadémia U16.

Illés Akadémia U16 – DAC 1904 U16 1–3 (0–1)
Illés Aka. U16:
Kostyák – Pintér, Harkály, Hányi, Ládonyi – Víg-Tamás, Mihályi – Mórocz, Bosnyák Botond, Gombás – Gartner. Csereként pályára léptek: Rapali – Németh L., Csonka, Orbán, Kiss-Szécsényi, Szakály, Börczi, Hideg. Vezetőedző: Németh Richárd.
Gólszerző: Hideg (68., 1–2)

Az ismerkedés után mi tudunk kialakítani labdabirtoklási fölényt, ám már ekkor az látszódott, hogy a dunaszerdahelyiek kivárásra játszanak. Ez pedig be is vált: egy második labdánál későn reagáltunk, ezzel pedig előnybe kerültek a sárga-kékek.

A szünet után is fegyelmezetten játszottunk, ám milyen a futball törvénye?! Előttünk adódott lehetőség az egyenlítésre, ám ez kimaradt, míg az ellentámadást követő szögletből a vendégek kettőre növelték az előnyüket. Nem adtuk fel ekkor sem, és sikerült is közelebb kerülnünk: 17 méterről Hideg Botond találta meg a rést a lábak között és szépített, 1–2. Mentünk előre az egyenlítés érdekében, de nem sikerült betalálnunk, míg az utolsó percben egy pontrúgás után még egyszer betalált a DAC, ezzel 3–1-re győztek.

Nagyon jól álltunk bele a meccsbe, jó hittel és a gyakorolt dolgok megvalósításával. Azt éreztem, hogy az eredményességet illetően többet érhettünk volna el, ha valamivel jobban összpontosítunk. Csiszolni való van még, de sok a pozitívum is, különösen labdabirtoklásban – erre kell építkeznünk. A pontrúgásokra kell figyelni védekezésben, illetve támadásban a helyzetkihasználásban. Hasznos volt a mérkőzés, a jövő héten aztán még keményebb munka vár ránk