Szabolcsból hoz haza öt gólt és három pontot az Illés Akadémia U14.

Várda LA U14 – Illés Akadémia U14 0–5 (0–2)
Illés Aka. U14:
Buzás (Németh Á., 41.) – Novák B., Husz, Lajos, Lengyel (Majlinger, 63.) – Uray, Németh L. (Máté, 63.), Ihász (Wiedner, 51.) – Bangó, Baranyi (Tuboly, 51.), Mihók (Tóth N., 51.). Vezetőedző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Bangó (8., 0–1; 50., 0–3), Lajos (11., 0–2), Uray (71., 0–4), Tuboly (77., 0–5)

A meccs elején nekünk estek a hazaiak, ám szervezettek voltunk a védekezésben és bő tíz perc alatt kétgólos előnyt építettünk fel. A 8. percben Mihók Martin tette remekül a labdát területbe Lengyel Ágostonnak, aki a hosszún érkező Bangó Benedekhez továbbított, ő pedig könnyedén lőtt a kapuba, 0–1. A 11. percben Lajos Patrik 20 méteres szabadrúgása vágódott a léc alá, 0–2. A gólok után át is vettük a játék irányítását, jól játszottunk rá az erősségeinkre.

Szünet után is a mi akaratunk érvényesült. Persze volt olyan időszak, amikor jöttek a hazaiak, de a védekezés jól működött. Az 50. percben Németh Levente találta meg a rést és remekül ugratta ki Bangó Benedeket, aki a rárontó kapus felett szépen emelt a kapuba, 0–3. Az utolsó tíz percben még kétszer találtunk be! A 71. percben Tóth Noel felívelését Wiedner Móric finoman készítette le Uray Bencének, aki laposan lőtt a kapuba, 0–4. Három perccel a zárósípszó felharsanása előtt Novák Bence játszotta át a labdát a jobb oldalról balra, Tuboly Pax átvette és szépen lőtt a jobb sarokba, kialakítva az 5–0-s Illés Akadémia-sikert!

Látszódott a srácokon, hogy nagyon várják az első bajnokit, így tisztában voltam azzal, hogy a motivációval nem lehet probléma. Azt kértem, hogy amit az elmúlt hat hétben gyakoroltunk, azt próbálják visszaadni. Azt szerettem volna látni, hogy megvan a hit és a győzni akarás: ez pedig ma jó játékot is hozott magával. Teljes mértékben elégedett lehetek, megérdemelten győztünk és már most készülünk a jövő heti hazai bemutatkozásra