Csáki Eszterrel, Csejtei Emíliával és Hécz Zsuzsannával a soraiban győzött a női U19-es válogatott

A mieink az első játékrész végén, valamint a második elején is beköszöntek és 2–0-s győzelmet arattak Ciprus felett.

U19-es női válogatottunk is hazai rendezésű Európa-bajnoki selejtezőkre készül. Rácz Zsófia együttese ennek jegyében Ciprus korosztályos legjobbjaival vív két felkészülési mérkőzést. A mieink keretében ezúttal négy akadémistakorú játékos kapott helyet: Schvirján Dóra, Csáki Eszter, Csejtei Emília, valamint Hécz Zsuzsanna. Pintér Tekla számára szintén érkezett meghívó Rácz Zsófia szövetségi edzőtől, ám ő sérülés miatt nem utazhatott el az összetartásra.

Az első összecsapásra együttesünk Csáki Eszterrel a kezdőcsapatban vonulhatott ki a játéktérre. Aktívan, jól kezdtünk, fölényünket pedig a 33. percben gólra is váltottuk. Ezt követően Csáki Eszternek is megvolt az esélye, hogy növelje a különbséget, sajnos ez nem sikerült, így 1–0-s előnnyel mehettünk a szünetre.

A fordulást követően viszonylag hamar betalálnunk, az 53. percben már 2–0 állt az eredményjelző-táblán. Kisvártatva aztán érkezett Csejtei Emília a pályára, aki Murár Viktóriát váltotta, majd Hécz Zsuzsanna is lehetőséget kapott – ő Szarvas Sára helyén folytatta. A hátralévő időben ugyan azért próbálkoztak még a ciprusiak, de a mérkőzés végén megint a mi akaratunk érvényesült. Az eredmény már nem változott, válogatottunk 2–0-s győzelmet aratott.

A két együttes október 28-án, hétfőn ismét megmérkőzik egymással. A találkozón 11 órakor indul útjára a játékszer.