Büszkék vagyunk: az Illés Akadémia Gimnáziuma lett a 2023/2024-es tanévben a Magyar Diákolimpia legaktívabb iskolája!

Büszkék vagyunk: az Illés Akadémia Gimnáziuma lett a 2023/2024-es tanévben a Magyar Diákolimpia legaktívabb iskolája!

A Magyar Diáksport Szövetség – mint a Diákolimpia, a magyar iskolai sport egyedülálló, a tehetséggondozás területén is kiemelkedő jelentőségű versenyrendszer lebonyolítója – eredményességi díjátadó ünnepséget tartott január 21-én a Magyar Tudományos Akadémia Kodály és Vörösmarty termében, ahol köszöntötte és díjazta a legaktívabb és legeredményesebb köznevelési intézményeket és testnevelő tanárokat.

A 2023/2024-es tanévben a Diákolimpia legaktívabb iskolája versenyében – a középiskolák között – az első helyen végzett az Illés Labdarúgó Akadémia Gimnáziuma és Kollégiuma!

Balogh Gábor a Magyar Diáksport Szövetség elnöke, dr. Schimdt Ádám sportért felelős államtitkár, Hajnal Gabriella, a Klebelsberg Központ elnöke, dr. Balatoni Katalin, köznevelési helyettes államtitkár, valamint a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke, Kamuti Jenő adták át az elismeréseket.

Az esemény díszvendége a Párizsban olimpiai bajnoki címet szerző Rasovszky Kristóf volt.

Több kategóriában osztottak ki díjakat. A legeredményesebb vármegyei, illetve budapesti testnevelő díját azok a pedagógusok vehették át, akik tanítványaikkal a legeredményesebbek voltak az országos döntőkön. Minden vármegyéből és a fővárosból is egy-egy pedagógus kapott jutalmat. A legeredményesebb iskola elismerés odaítélésénél szintén az elért eredmény volt a mérvadó. Ebben a kategóriában az általános-, közép- és a kis iskolák között is a három-három legjobbat jutalmazták. A pedagógusok sikeres ösztönző munkáját mutatja, hogy az adott intézményi létszámhoz képest milyen arányban vesznek részt a diákok a versenyeken. Ezt a motiváló tevékenységet ismeri el a Legaktívabb iskola díj, amelyet három-három általános és középiskola kapott meg. A középiskolák között az Illés Labdarúgó Akadémia Gimnáziuma és Kollégiuma lett az első, megelőzve a Marcali Berzsenyi Dániel Gimnáziumot és a Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégiumot. Aki a top 3-ban tud lenni, az óriási dolog! Szeretném kiemelni Lengyel Miklós tanár úr munkáját: hozza-viszi a diákjainkat, lelkesíti őket olyan sportági területeken, amelyek tőlük bizonyos értelemben távol állnak. Szakmai értelemben nagyon fontosnak tartom, hogy ezeken a diáksportversenyeken elindulnak a növendékeink! Egyrészt akadémiai képzésük – érthető módon – labdarúgás-specifikus, így az, hogy több sportágban megmérettethetik magukat, kinyitja számukra a világot a sport egésze irányába, az általános sportműveltségüket tágítja. Másrészt, egy szélesen megalapozott motoros-mentális területen továbbképződnek ezeken a versenyeken. Az atlétika, vagy más sportjátékok, hozzátesznek a labdarúgó-pályafutásához is. Azzal, hogy Lengyel tanár úrnak sikerült bevonni diákjainkat ezekbe a versenyekbe, így el tudtuk érni, hogy az országban a diáklétszámhoz számított legnagyobb arányú mozgósítás nálunk történt. Így az iskolák mezőnyében is meg tudta mutatni magát a diák- és a magyar sportot, valamint a közoktatást irányító vezetők előtt az Illés Labdarúgó Akadémia Gimnáziuma

– mondta Károly Frigyes gimnáziumigazgató.

Az MDSZ elnöke megköszönte valamennyi pedagógus, iskola, és rendező szervezet együttműködését, továbbá a hátteret biztosító minisztériumok támogatását:

Fantasztikus látni, hogy a Diákolimpiára nevezők száma az utóbbi években folyamatosan emelkedik, és az idei nevezési adatokat látva ez a tendencia tovább folytatódik. A versenysorozat bővülése köszönhető egyrészt a stabil pénzügyi háttérnek, továbbá a pedagógusok lelkes hozzáállásának is, akik gyakran szabadidejüket áldozzák fel, hogy a diákjaiknak és iskolájuknak elismerést szerezzenek

– emelte ki Balogh Gábor az MDSZ oldalán.