Haladas :                               FC Augsburg

Platz 1

FK Senica

0:1

A torna értékelése:

A tornát U19 és U17-es (vasárnap) korosztályokban rendezték, sen. Paul Breitner emlékére rendezték aki negyven éven keresztül volt itt up edzõ. A helyosztókon jelen volt fia is. Az     U17-es korosztályban erõseb mezõny gyûlt össze (Hertha BSC, Sparta Prag). Korábbi gyõztesek között található  a Bayern München Sparta Prag, Red Bull Salzburg, 1860 München, ellenfeleink közül az Ausburg, SV Wacker Burghausen.

Az elsõ mérkõzésen (szakadó esõ) erõs csapat (Ausburg) ellen játszottunk, letámadtak minket, agresszívabbak voltak. Gólukat oldalszabadrúgás után érték el (kapus és védelem is hibázott), ezen kívül helyzetük csak még egy szöglet után volt. Gyengén, játszottunk, megijedtünk, nem párharcoltunk, nem futballoztunk. . Az utolsó 5 percre feljöttünk, a a mérkõzés helyzete a mienk volt, Tóth l. 3-1 ellen kapura rúgta, szöglet lett. (0:1)

A második mérkõzésen szlovén elsõ osztályú csapat ellen játszottunk, az elsõ pár perc kivételével irányítottuk a játékot, hátulról futballoztunk, helyzetet (1) nehezen alakítottunk ki.

(0:0)

A harmadik mérkõzésen jól játszottunk, Dancsecs és Németh E. góljával gyõztünk. (2:0)

Csoport másodikként elõdöntõt játszottunk, jobak voltunk ellenfelünknél, de gólt nem tudtunk rúgni. (0:0) Tizenegyesekkel kikaptunk, Dancsecs kihagyta a harmadikat. (4:2)

A harmadik helyért ismét az Ausburggal játszottunk Dancsecs góljával nyertünk. jól védekeztünk, labdát tartottunk, kevés helyzetünk volt.

Az egész tornán jól védekeztünk, kivétel elsõ mérkõzésen a középpályásaink. Ellenfeleknél összesen 3-4 helyzetük volt.

A támadásainknál az elsõ mérkõzés kivételével a labdakihozatal, labdabirtoklás jó volt, elöl meghatározó volt Radó hiánya (egy gólos meccseknél nagyon kell). 10-es játszott Gugcsó, Boznánszky, Lenkó, Tóth L., nem tudták megoldani.

4-1-4-1-ben középpályán (Németh E. Tóth D. Gugcsó vagy Fider) védekezés jobb volt, támadásban a támadó harmadban kevesek voltunk (kreativitás hiánya). Mélységi váltásokat a szélsõk korán indították, a középpályások kevésszer indultak el.

Összeségében hasznos torna volt, az eredmény hatékonyabb támadó játékkal lehetett volna jobb is, az ellenfelek többsége megfelelt a magyar U19 minõségének, két erõs csapat volt (Ausburg Senica), kár, hogy a Senica ellen nem játszottunk.

Biztató, hogy gyenge kezdés után mindig jobban játszunk, a csapat mentálisan erõs, motivált volt. Támadó játékunkat erõsíteni kell.

A körülmények, utazás,szállás, pályák kiváló volt, az edzõtábor (körülmények szintén jók voltak: szállás, étkezés (5x) minõsége jó, pálya Zánkán szintén), és ez a torna nagy élményt jelentett a játékosoknak, akik az egy hétben végig profi hozzáállást mutattak. Ez az egy hét jól szolgálta a felkészülést, bármelyik lehetõséget ajánlom a jövõben is.

Fotók:

Játékos értékelés:

A hozzáállás minden játékosnál jó volt, alacsonyabb osztályzatok a játékos támadó játéka miatt vannak.