Bosszúsak lehetünk az első félidő miatt

Az Illés Akadémia U19 a hajrában is betalált, ám a játékvezető nem adta meg a gólt.

DVSC U19 – Illés Akadémia U19 2–1 (1–0)
Molnár-Végh – Kopácsi B., Németh R., Losontin, Erdei – Csalló, Paizs (Szakasics, 68.) – Abért B., Szabó B. (Kelemen M., 46.), Pljesovszki – Skravanek (Fülöp, 46.). Vezetőedző: Szűcs János.
Gólszerző: Pljesovszki (65., 2–1)

Négy-négy ponttal várta mindkét együttes a debreceni találkozót, így szoros összecsapásra volt kilátás. Az első félidőben a Debrecen nagy akarattal futballozott, nyomást helyezett ránk. Sok technikai-taktikai hibánk volt, több helyzetük volt a piros-fehéreknek. A 42. percben egy középpályán eladott labda után érkezett a beadás: a védőnkön felpörgő labda a hosszú oldalra hullott át, ahol érkezett a piros-fehérek játékosa, 1–0.

A szünetben kettőt is cserélt Szűcs János, szerkezetet is váltott az Illés Akadémia. A 47. percben egy kisegítés elmaradt, így a beadás utáni fejesből 2–0-ra vezettek a hazaiak. Azonban mindez nem hatott ránk bénítólag, átvettük a kezdeményezést, lüktettet ezt követően a mérkőzés. Feltoltuk a védekezésünket, és a 62. percben szépítettünk. Pljesovszki Gergőt rúgták fel a DVSC kapujától 17 méterre: a sértett elegánsan lőtte a hálóba a szabadrúgást, 2–1.

Megnyomtuk az utolsó 20 percet. Ebben persze benne volt a veszély, hogy a hazaiak lekontráznak bennünket és végleg eldöntik a meccset. Utóbbi nem következett be. Sőt egy szép kombináció után a hajrában Szakasics Péter talált be – meglepetésre azonban lendült a játékvezető-asszisztens zászlója, így 2–1-es vereséget szenvedtünk a Hajdúságban.

Nagyon bosszús vagyok az első félidő miatt! Többeknek nem volt megfelelő az akarata, nem tetszett a csapat hozzáállása. Ekkora előnyt nem adhatunk senkinek sem! A jövőre nézve ilyen egyéni hibákat nem szabad elkövetni, mindenkinek a saját szintjéhez képest kell javulnia és előre lépnie. A hamar bekapott gól ellenére a II. játékrészbe jól álltunk bele, rendben is voltunk. Ha pontosabbak vagyunk, nem maradt volna el a pontszerzés. Nem akarok irreális elvárásokat támasztani, így pozitívnak érzem, hogy a nálunk előrébb tartó csapattal ki-ki meccset játszottunk, hiszen megtépázott kerettel is versenyben tudtunk lenni a mai napon

– nyilatkozta a vezetőedző, Szűcs János.