A tabellaelső látogatott Szombathelyre.

Illés Akadémia U17 – Honvéd-MFA U17 3–0 (3–0)
Illés Aka. U17: Őri K. – Tasnádi, Nyári, Molnár L. – Markó (Szücs, 70.), Söptei, Bolla Á. (Kelemen M., 80.), Papp M. – Sági (Szele, 59.), Krone (Klement, 80.), Sipos-Kiss (Tóth E., 59.). Vezetőedző: Kovács László.
Gólszerzők: Krone (19., 1–0; 27., 2–0), Bolla Á. (40., 3–0)

Azonnal magas iramban kezdtek a csapatok, ebből pedig mi keveredtünk ki sokkal jobban, ugyanis az első játékrészben lehengerlően futballoztunk! A 19. percben oldalszabadrúgáshoz jutottunk. Sági Marcell centerezett pontosan, Krone Niklas pedig a hosszú sarokba fejelt 11 méterről, 1–0! Ugyanő következett a 27. percben is! Sági Marcell erős lövését csak kiütni tudta a Honvéd kapusa, a kipattanóra pedig lecsapott Krone és a hálóba lőtt, 2–0. Öt perccel az I. félidő vége előtt Bolla Áron–Krone Niklas–Bolla Áron-háromszögelés után utóbbi lépett be a büntetőterületen belülre és higgadtan gurított a jobb sarokba, 3–0! Ez a félidő a Savaria Nemzetközi Ifjúsági Tornán mutatott teljesítményt idézte fel!

A szünetet követően többször jutott el a kapunkig a tabellaelső (akik az eddigi öt találkozón mindössze négy gólt kaptak, most 45 perc alatt hármat), ám a lövéseik nagy százalékát blokkoltuk. Az egységes védekezésből Őri Krisztofer is kivette a részét, ugyanis többször neki is közbe kellett avatkoznia. Gól ebben a félidőben nem esett, így 3–0-ra győztük le fővárosi ellenfelünket.

Nagyon jó mérkőzésen vagyunk túl! Külön öröm számunkra az, hogy amit elterveztünk, azt meg is tudtuk valósítani! Az első félidő extra volt: kiemelkedően teljesítettünk az átmenetekben és a pontrúgásokban. Egységes védekezést mutattunk, minimálisra tudtuk redukálni az ellenfél lehetőségeit. A szünetet követően már ők is eljutottak a kapunkig, ám ha a védők már nem értek oda, akkor a kapusunk hárított! Mindenki hozzátett a sikerhez, ez volt ma a kulcs

– nyilatkozta a vezetőedző, Kovács László.