Az Illés Akadémia U14 hatszor köszönt be az első félidőben

A pirkai mérkőzésen szép gólokat szereztek Sátori Barnabás tanítványai.

JAZ GU Süd U14 – Illés Akadémia U14 2–6 (0–6)
Illés Aka. U14:
Németh Á. – Majlinger, Husz, Lajos, Lengyel – Uray, Németh L., Baranyi – Bangó, Mihók, Wiedner. Csereként pályára léptek: Varga B., Tóth N., Boda, Tuboly, Novák B., Ihász. Vezetőedző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Mihók (3), Uray, Baranyi, Bangó

Azonnal magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és Uray Bence labdaszerzés utáni találatával előnybe is kerültünk. Nem sokkal később Mihók Martin pontos beadását Baranyi Borisz értékesítette, 0–2. A gól után Baranyi Borisz előkészítőszerepben is jeleskedett: a bal szélen viharzott el, átadását Bangó Benedek váltotta gólra, 0–3. A 24. percben Mihók Martin keveredett ki a jobb oldalra, befelé cselezett, majd a kapust is kicselezve a hálóba gurított, 0–4. Ezek után sem álltunk le: Bangó Benedek ment el a jobb oldalon, betört a büntetőterületen belülre, lövését kiütötte a kapus, amire Mihók Martin csapott le és vágta a kapuba, 0–5. Félóra után stílust váltottak a hazaiak: mindent elkövettek annak érdekében, hogy megállítsanak bennünket, tördelték a játékot folyamatosan. Így is be tudtunk találni: egy mélységi passzot követően Mihók Martin vette át a labdát remekül és a rárontó kapus felett szép mozdulattal emelte át a labdát.

A második félidőben is voltak lehetőségeink, de betalálnunk nem sikerült – egyre inkább a hazaiak erőszakossága tudott érvényesülni: tudtak kozmetikázni az eredményen, így végül 6–2-re győztünk.

Kimagaslóan kezdtük a mérkőzést, az első 30 perc nagyon jól nézett. A játék mind a négy fázisában nagyon tetszett a felfogásunk. Nem hagyták magukat a hazaiak, már-már a sportszerűség határát súrolva kizökkentettek bennünket a fókuszból, így a második félidőben már nem tudtuk azt a játékminőséget képviselni, amit szeretnénk. Az összkép így is pozitív, ma is értékes tapasztalatokkal gazdagodtunk, amit a jövőben tudunk kamatoztatni