Az első félidőben játszottunk igazán szervezetten

Az Illés Akadémia U19 ma nem tudott betalálni.

Illés Akadémia U19 – FC Petrzalka U19 0–3 (0–1)
Illés Aka. U19:
Bukrejev – Kopácsi B., Németh R., Losontin, Erdei – Skravanek, Bécsy, Paizs – Abért B., Abért O., Bene. Csereként pályára lépett: Szakasics, Tóth Á., Stampfel, Menzselejev, Csalló. Vezetőedző: Szűcs János.

Elsősorban a középsó zónában zajlott a játék, egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, valamivel többet a pozsonyiaknál volt a labda. Előttünk 3-4 lehetőség adódott a gólszerzésre: Bene Dániel és Skravanek Lázár is kísérletezett, míg a vendégeknek csak egy helyzetük volt, de azt ők kihasználták a 37. percben. A fekete-fehérek mehettek egygólos előnnyel a szünetre.

A térfélcsere után Bene Dani viharzott el a bal szélen, betört a büntetőterületen belülre, éles szögből lőtt, amit bravúrral védett a vendégkapus. A Petrzalka azonban a kisebb helyzetéből megint be tudott találni: egy bal oldali akció végén a közelről leadott lövésnél nagyot védett a kapusunk, ám a kipattanóra ismét a felvidékiek érkeztek, 0–2. A hajrában egy kezezés miatt megítélt büntetőből háromra nőtt a különbség, és ez is lett a végeredmény.

Az első félidő jól nézett ki, megvolt az a szervezettség, amit kértem. Egy hete dolgozunk együtt, igazán nagy elvárásaim nem voltak: pozitív, hogy abszolút nyitott volt a csapat arra, amit szeretnénk velük megvalósítani. Ezt vissza is kaptam! A veszélyes helyzetek számát tekintve nekünk volt több, mégis az ellenfelünk tudott gólt szerezni. A szünetet követően a terhelésre helyeztük a hangsúlyt, hogy mindenki azonos időt játszhasson. Nem is mindenki játszott a saját posztján – ez már kevésbé nézett ki jól. Ekkor is motiváltak voltunk, amire pedig jelen pillanatban képesek voltunk, azt hozták a srácok egy felkészülésben jóval előttünk járó csapattal szemben

– mondta Szűcs János a mérkőzést követően.