Az ajándékba kapott 11-essel óriási előnyre tett szert a hazai csapat

Sok-sok helyzetet kihagyott ma Körhöcz György és Berning Adrián csapata.

ZTE FC U15 – Illés Akadémia U15 2–1 (1–0)
Illés Aka. U15: Hajba – Németh B. (Fonnyadt, 41.), Churchwald, Ferencz-Tapaszi, Takács Á. – Bock, Molnár B. – Papp Á. (Zsuppán, 41.), Módly (Oláh, 41.), Ládonyi (Hende M., 76.) – Szabó B. Vezetőedző: Körhöcz György.
Gólszerző: Szabó B. (52., 2–1)

Mi nyitottunk ziccerrel a presztízsmérkőzésen, a nagy lehetőség azonban egy technikai hiba miatt kimaradt. Aztán a 3. percben egy 16-osunkon belülre érkező labdát egyértelműen mi rúgtuk el, ami után a játékvezető a hazaiaknak adott 11-est: értékesítettek is, így 1–0-re vezettek a kékek. Tudta a játékvezető, hogy hibázott, mert az elkövetkezendő időszakban folyamatosan kompenzált, a kétes eseteket nekünk adta, néhány szabálytalanságunknál nagyvonalúan továbbított intett. Hiba, hiba hátán. A gólelőnyben védekezésre állt át a hazai csapat a középső zónában, ennek az ellenszerét nem igazán találtuk, ők pedig a labdaszerzéseik után szögletekig jutottak.

A második félidőre hármat is cserélt a szakmai stáb, egyértelműen a hazai védekezés megbontásán dolgoztunk ezt követően. Rögtön helyzetbe is került Szabó Boti, amit védett a kapus. Egy előrevágott labda után sprintnél a 16-os sarkánál Fonnyadt Zétény pont a zalai támadó cipősarkára lépett rá, ami szintén büntetőt ért, így már 2–0-ra vezettek az egerszegiek. Nem adtuk fel: ők továbbra is kontrára játszottak, mi támadtunk. Egyre közelebb kerültünk a kapuhoz, több akciónk is volt. Az 52. percben egy baloldali bontás végén Takács Ákos adott be a hosszú oldalra, Szabó Botond érkezett és a hálóba fejelt, 2–1. Ezek után is jobbára a ZTE térfelén pattogott a labda: Oláh Dominik, majd Molnár Barni közeli kísérletét védte a kapus. Próbálkoztunk távoltról is, Zsuppán Kornél és Szabó Botond előtt is adódott lehetőség, ám nem sikerült betalálni, így 2–1-es vereséget szenvedtünk.

A hazai taktikának nagyon feküdt a hamar megszerzett vezetést. Kontrákra rendezkedtek be, azonban – főleg a szünet után – megvoltak a lehetőségeink. A II. félidőben sokkal jobbak voltunk, az eredmény nem felel meg a játék képének. Kár az első játékrészért, azonban a második rendben volt, nem tudom elmarasztalni a srácokat