U19-es leányaink 1–1-re végeztek az MTK-val a bajnoki rajton.

Illés Akadémia-Viktória U19 – MTK Budapest U19 1–1 (1–0)
Illés Aka.-Viktória U19:
Kocsi P. (Francsics V., 74.) – Németh Z., Müller Zs., Lukács K. (Giczi K., 74.) – Polovics D. (Doncsecz A., 74.), Csejtei E. (Bukor Z., 65.), Márkus G., Czakó Z. (Stadler K., 56.) – Csombor L., Szilvási N. (Tóth L. B., 74.) – Mesterházy I. (Gyócs-Németh C., 65.) Vezetőedző: Tebeli György.
Csejtei E. (45., 11-esből, 1–0)

Korosztályaink közül utolsóként az U19-es lányok kezdték meg bajnoki szereplésüket, akik szeptember első napján hazai környezetben fogadták az MTK együttesét.

A mieink az első pár percet követően jól felvették a mérkőzés ritmusát, átvették az irányítást és mezőnyfölényt tudtak kialakítani. Ez óriási helyzetekben ugyan nem mutatkozott meg, de mi tettünk többet azért, hogy lépéselőnybe kerüljünk. A nagy hőség ellenére becsülettel küzdöttek, csúsztak-másztak a labdákért a csapatok. Már-már elkönyvelhettük, hogy gól nélküli döntetlennel ér véget az első negyvenöt perc, amikor egy jogosan megítélt büntetőt Csejtei Emília váltott gólra, így aztán 1–0 volt az állás a szünetben.

A fordulás után is gyűrték egymást a felek, főként mezőnyben folyt a játék. Mindkét együttes próbált frissíteni, új lendületet hozni a játékába, de ebben a periódusban sem jegyezhettünk fel ordító helyzeteket. Ez aztán a végjátékhoz közeledve megváltozott, ugyanis rövid idő leforgása alatt két ízben is nagyon közel jártunk hozzá, hogy megduplázzuk a különbséget és végleg eldöntsük a három pont sorsát. Ezeknél a szituációknál sajnos a lábakban maradt a gól, amit a futball törvényszerűsége követett: a 81. minutumban egalizáltak a fővárosiak, 1–1-re módosítva ezzel az eredményt. A hátralévő időben mindkét csapat becsületére legyen mondva, hogy az utolsó energiatartalékjait is megpróbálta mozgósítani és bevinni a győztes találatot, ez azonban egyik félnek sem sikerült. Az összecsapás így 1–1-es eredménnyel és pontosztozkodással zárult.

Úgy érzem, nagyon közel jártunk a három pont megszerzéséhez. Az első, nagyjából tíz perc talán az MTK-é volt, utána viszont rendeztük a sorokat és végig uraltuk a mérkőzést. Birtoklásban megvoltunk, emellett pedig egy-két nagyobb lehetőségünk is adódott. A gólt nagyon jókor szereztük, véleményem szerint teljesen megérdemelten mehettünk előnnyel a szünetre. A térfélcsere után is mi voltunk veszélyesebbek, mi voltunk többet a vendégek térfelén. Jól játszottak a lányok, nem túlzok, ha azt mondom, hogy most nyújtották a legjobb teljesítményt. Mindenki jó mentalitással állt bele a mérkőzésbe, aminek szintén nagyon örülök. A kapott gól miatt természetesen bosszús vagyok. Ilyen hibát 1–0-nál nem követhetünk el, sajnos megtettük és nagy árat fizettünk érte. A játékhoz, hozzáálláshoz maximális gratuláció a lányoknak. Nagyon szerettem volna, hogy begyűjtsük ezt a három pontot, mert megérdemelte volna a csapat

– értékelt a bajnoki rajtot követően Tebeli György vezetőedző.