A Takács Ákos–Szabó Botond-páros kétszer villant

A második fordulóban remek ellenfelet győztek le Körhöcz György és Berning Adrián tanítványai.

Illés Akadémia U15 – DVSC U15 2–0 (0–0)
Illés Aka. U15:
Hajba – Bock, Fazakas, Fonnyadt, Takács Á. – Molnár B. (Hende, 53.), Módly – Papp (Churchwald, 47.), Magadics (Lakatos, 41.), Zsuppán (Németh B., 78.) – Szabó B. Vezetőedző: Körhöcz György.
Gólszerző: Szabó B. (56., 1–0; 72., 2–0)

Végig jó iramú, helyenként – mindkét fél részéről – szép megoldásokat hozó találkozót játszott egymással az Illés Akadémia és a DVSC U15-ös csapata. A változatos meccsen az első félidőben nem született gól. A 27. percben Szabó Botond tört be a 16-oson belülre a bal szélen, átvette a jobbjára, ám a rövid oldalra visszahúzott labdáját kiütötte a kapus: a kipattanót Zsuppán Kornél szerezte meg, akinek kísérletét szögletre blokkolták. Kevéssel a félidő vége előtt ismét Zsuppán Kornél került helyzetbe, a védők üggyel-bajjal tudtak hárítani.

A valamivel alacsonyabb színvonalú második félidőből negyedóra telt el, amikor megszereztük a vezetést. Takács Ákos húzott befelé balról, középre passzolt, Szabó Botond pedig a 16-os vonalán térült-fordult és ballal a bal alsóba lőtt laposan, 1–0. Három perc múlva egy szépen felépített akció végén Takács Ákos lépett be a büntetőterületen belülre balról, 14 méterről lőtt, ám védeni tudott a Loki kapusa. A 70. percben Lakatos Krisztián ment át a debreceni védelmen, 4 játékost is kicselezett, 15 méteres lövése centikkel ment a jobb sarok mellé. Az ellentámadás végén a debreceni támadó centikkel lőtt csak a hosszú sarok mellé. A 72. percben Takács Ákos ment el a bal szélen, levitte a labdát az alapvonalig, finoman középre gurított, Szabó Botond pedig egy állítás után jobbal a rövidbe lőtt, 2–0! A zöld-fehérek remek produkciót nyújtottak és megérdemelten tartották itthon a három pontot!

Nagyon nehéz találkozón sikerült ma győznünk! Itt is és ott is voltak lehetőségek. A saját arcunkat mutattuk – ezt hiányoltam a múlt héten –, bátrak voltunk, játszani akartunk, nálunk volt többet a labda, mindenki meg akarta magát mutatni, így jár a srácoknak a gratuláció

– mondta a mérkőzést követően Körhöcz György.