A szép támadás végén szerzett gól győzelmet ért

Stájerországba utaztak Sátori Barnabás tanítványai.

KSV 1919 U14 – Illés Akadémia U14 0–1 (0–1)
Illés Aka. U14: Buzás – Majlinger, Husz, Lajos, Lengyel – Uray, Németh L., Baranyi – Mihók, Bangó, Ihász. Csereként pályára léptek: Tóth N., Máté, Tuboly, Wiedner, Novák B. Vezetőedző: Sátori Barnabás.
Gólszerző: Ihász (29., 0–1)

Kapfenberg volt az úti célja az Illés Akadémia U14-nek: a zöld-fehérek felkészülési mérkőzésre utaztak Stájerországba. A találkozó első időszakában kiegyenlített játék folyt, aztán inkább nálunk volt többet a labda, mi építettük a játékot. A hazaiak direktebb stílust képviseltek, hosszú labdákkal operáltak: mi pedig – filozófiánkhoz hűen – hátulról álltunk neki az építkezésnek. A két különböző stílus összecsapásából mi jöttünk ki győztesen! A vezetést a 29. percben szereztük meg: Baranyi Borisz a bal oldalról befelé húzott, majd a jobb szélen Mihók Martin játszotta meg. Ő egy védő becsapva levitte a labdát az alapvonalig, majd szépen löbbölte át azt a hosszú oldalra, ahol Ihász Bendegúz érkezett és az ötös túlsó feléről szép gólt lőtt a léc alá, 0–1. A gól után sem változott a játék képe: a KSV kontrából vagy pontrúgásból veszélyeztetett, mi pedig a kidolgozott helyzetekben hittünk.

A szünetet követően is remekül védekeztük le a hazaiak pontrúgásait, ám elöl nem sikerült értékesíteni a lehetőségeinket. Egy második góllal lezárhattuk volna a mérkőzést, ám a védekezésünk alapvetően stabilnak bizonyult, így nem volt veszélyben a győzelem.

Gratulálok a srácoknak, hiszen végig olyan hozzáállást tanúsítottak, ami alapján nem volt kérdés: ők akarták megnyerni ezt a mérkőzést! Tetszett a fiúk mentális teljesítménye! Védekezésben csapatszellem és együttműködés jellemezett bennünket, ez vezetett ahhoz, hogy kapott gól nélkül hozzuk le a találkozót. Kifejezetten elégedett voltam tehát a védekezéssel! Amikor pedig nálunk volt a labda, látszódott, hogy mit szeretnénk játszani – persze van még mindig javulni, néha ugyanis jobban is megbecsülhettük volna azt. Az összkép egyértelműen pozitív, ismét léptünk egy kicsit előre

– értékelte az ausztriai mérkőzést Sátori Barnabás.