A rövidre érkeztek az Illés Akadémia U17 góljai

Szele Máté: gól és gólpassz.

Illés Akadémia U17 – DAC 1904 U17 2–0 (1–0)
Illés Aka. U17:
Őri K. – Klement, Tasnádi, Molnár L. – Tóth E., Bolla Á., Szücs, Papp – Sipos-Kiss, Krone, Szele. Csereként pályára léptek: Szép, Kelemen G., Kelemen M., Tóth K., Szilvási, Nyári, Markó. Vezetőedző: Kovács László.
Gólszerzők: Molnár L. (43., 1–0), Szele (65., 2–0)

Változatosan indult a találkozó, keresték a fogást egymáson a csapatok. A 10. percben a középső zónából Sipos-Kiss Dániel indult meg, szép cselek után 21 méterről lőtt: a kapus a léc alól piszkálta szögletre a labdát. Egy perc múlva nagyon szépen adogattunk a dunaszerdahelyi 16-oson belül, Szele Máté visszagurítását Bolla Áron fölé bombázta 12 méterről. A következő támadásnál Tóth Erik adott remek passzt Krone Niklasnak, akinek kiszorított szögből leadott lövése a kapusról vágódott az alapvonalon túlra. A félidő felénél egy remek kényszerítőzés után került helyzetbe Krone, ám megint szinte nullszögből kellett kapura tennie a labdát, amit így hárított a hálóőr. Félóra elteltével Őri Krisztofer mutathatta meg tudását: egy jól helyezett 21 méteres lövést tenyerelt kapu fölé. Másfél perc múlva ugyanő volt munkában, a lábak között elsuhanó kísérletre vetődött jó ütemben és fogta meg. A félidő hajrájában aztán megszereztük a vezetést: Szele Máté szögletére a rövid oldalon Molnár Levente érkezett és a hosszú sarokba csúsztatott, 1–0.

Szünet után egy 20 méteres szabadrúgással a csallóköziek vetetették észre magukat: a lapos lövés kevéssel ment el a jobb kapufa mellett. A 65. percben egy jobb oldali szabadrúgást passzolt le Nyári Olivér Szele Máténak: ő a szélről befelé húzott – és mivel szándékát nem vették komolyan a vendégek – az alapvonaltól két lépésre, az ötös vonaláról nagy gólt ragasztott a rövid felső sarokba, 2–0. Bő tíz perccel a meccs vége előtt 20 méterről jutott szabadrúgáshoz a DAC: a sorfal fölött rúgták el a labdát, ám Őri Krisztofer átért, és kiszedte a labdát a bal felső sarok elöl, és mivel több gól nem esett, 2–0-ra győztünk.

Lassan kezdtük a mérkőzés, ami nagyon tanulságos számunkra! Ám amint felvettük a játék ritmusát, helyzeteket dolgoztunk ki – ezeket kihagytuk, ám a félidő hajrájában aztán betaláltunk. Úgy érzem, hogy a jelenlegi stádiumunk megfelelő szintet jelöl, az akarati tényezők dominálnak. Az összkép alapján reális a mai eredmény, nekünk ezen az úton kell tovább mennünk

– nyilatkozta a találkozó után Kovács László.