Gólhelyzetek tömkelege a II. félidőben – de csak egy szombathelyi találat.

Diósgyőri VTK U17 – Illés Akadémia U17 2–1 (2–0)
Illés Aka. U17:
Őri K. (Pikács, 46.) – Klement (Bolla Á., 46.), Tasnádi, Nyári (Molnár L., 58.) – Markó, Söptei, Szele (Szücs, 58.), Papp (Tóth K., 69.) – Sipos-Kiss, Tóth E. – Krone. Vezetőedző: Kovács László.
Gólszerző: Tóth E. (62., 2–1)

A hosszú út rányomta a bélyegét a kezdésre: rosszul kezdtük, miközben ellenfelünk dinamikusabbnak és frissebbnek tűnt. A 20. percben ráadásul a szerencse is a hazaiak pártját fogta és egy felpörgött labda esett a kapunkba, 1–0. A bekapott találat után már éledeztünk és egy szép Söptei Bálint–Tóth Erik-kombináció végén utóbb már a kapus mellett is elhúzta a labdát, ám kisodródott és végül csak az oldalhálóba tudta pöccinteni a játékszert. Az első félidő vége előtt 6 perccel egy átmenetet követő átlövésből megduplázták előnyüket a miskolciak, 2–0.

A szünet után aztán teljesen megváltozott a játék képe, tulajdonképpen felbillent a pálya. Sok-sok helyzetünk, szögletünk és szabadrúgásunk volt, Markó Martin a kapufát találta el. A 62. percben közelebb kerültünk a DVTK-hoz: Sipos-Kiss Dániel centerezését Tóth Erik pöccintette a kapuba, 2–1. Hajtottunk az egyenlítésért, volt, amikor a gólvonalról húzta ki a labdát a diósgyőri kapus, Söptei Bálint beadását követően pedig Krone Niklas becsapva a hálóőrt a földre fejelte le a labdát, ami azonban a kapun is átpattant… Az utolsó pillanatig küzdöttünk a második gólért, ám ez csak nem született meg. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének, azonban 2–1-es vereséget szenvedtünk.

Szomorú szájízzel indultunk haza, legalább egy pontot megérdemeltünk volna. Ez a mérkőzés arra is rámutatott, hogy nem elég egy játékrészt megnyerni, jobban kell figyelni az elsőben is. Ez bosszulta meg magát: nem kidolgozott helyzetekből kaptunk gólokat, hanem könnyen elkerülhető találatokat szedtünk be. Ezen kell változtatnunk. Az utolsó pillanatig mentünk előre az egyenlítésért, tettünk érte sokat, ám ma csak egyszer tudtunk betalálni