A most elkövetett hibákból lehet és kell is tanulni

Az egy évvel idősebbeket a soraikban tudó pozsonyiak az ő vezérletükkel nyertek.

Illés Akadémia U13 – SK Slovan Bratislava U13 1–4 (0–3)
Illés Aka. U13:
Pálla – Tóth-Hencsey, Szukics, Őri, Bajzek – Károlyi, Babos, Német – Török, Varga V. L., Tóth B. Csereként pályára léptek: Sóvári – Fazekas, Németh K., Jáger. Vezetőedző: Tóth Zsolt.
Gólszerző: Károlyi (46., 1–3)

Pozsonyi vendégek érkeztek Szombathelyre: 2X35 percben 10+1-es felállásban, teljes pályán játszottunk felkészülési találkozót. Sajnálatos sérülések miatt nem lett volna egész a Slovan kerete, így három U14-es játékos is a kezdőjükbe került, ami nagy fórt jelentett az égszínkékeknek. Egy rendkívül véleményes büntetővel kerültek előnybe a vendégek, majd két védekezésbeli egyéni hiba után már hárommal vezettek. Pedig voltak lehetőségeink nekünk is, ám mindegyiket elrontottuk.

A szünetet követően védekezésben sokkal szervezettebbek voltunk, és sikerült is betalálnunk! A 46. percben a bal oldalon bontottuk meg az ellenfelet, Tóth Bertalan beadására pedig Károlyi Levente érkezett és szépségdíjas mozdulattal fejelt a kapuba, 1–3! Támadtunk az újabb találatért, ám egy hiba után megint az ellenfél szerzett gólt, így 4–1-re ők tudtak ma nyerni.

Az első félidőben az alapelveinknek megfelelően igyekeztünk futballozni, nyomást gyakorolni az ellenfélre. Meg is voltak a lehetőségeink, azonban míg ezek kimaradtak, addig a pozsonyiak háromszor is betaláltak komoly hibák után. A II. félidőben a labdaszerzések utáni átmeneteink szépen működtek, ebből is szereztünk gólt. Ebben a játékrészben megbecsültük a labdát, építettük a játékot, persze voltak benne hibák. Sajnálom a meccs legvégén kapott gólt! Az egyéni hibákat kell kijavítanunk – ezekből kell tanulni, és akkor egyre jobb játékosokká válnak a későbbiekben