A második góllal döntöttük el az ETO elleni nyugati zöld-fehér összecsapást

U17-es leányaink végig dominálták a mérkőzést és 4–0-ra diadalmaskodtak a győriekkel szemben.

Illés Akadémia-Viktória U17 – ETO FC Győr U17 4–0 (1–0)

Illés Aka.-Viktória U17: Vasi A. (Farkas E., 76.) – Harmath R. (Baranyai B., 82.), Kopfensteiner Sz., Schőnig R., Licskai L., – Balla F. (Kumánovich K., 74.), Sági F., Csanádi K. – Nagy Cs. (Doncsecz A., 82.), Dobos E., Sipos-Kiss V. Vezetőedző: Biró Bence.

Gólszerzők: Sipos-Kiss V. (40., 1–0), Dobos E. (67., 2–0), Kopfensteiner Sz. (74., 3–0; 76., 4–0)

U17-es korosztályunk a múlt héten igencsak kiszakította a gólzsákot Miskolcon, a lányok pedig valami hasonlóra és szintén a három pont megszerzésére készültek az ETO FC Győr ellen is a bajnokság 6. fordulójában.

A mérkőzés első komoly lehetőségére a 8. percig kellett várni, amikor egy szép labdaszerzés után Nagy Csenge került ziccerbe, a vendégek kapusa azonban bravúrral hárított. Mindkét csapat támadólag lépett fel, lüktető, jó iramú mérkőzést láthattak a nézők. A 25. minutumban aztán Sági Fruzsina adott forintos labdát Nagy Csengének, aki védője szorításában azonban kapu fölé rúgta a labdát. Helyzetek itt, helyzetek ott, a befejezések viszont mindkét oldalon pontatlanok voltak. Egészen a 40. percig, amikor Sipos-Kiss Virág átlövésének köszönhetően lépéselőnybe kerültünk és 1–0-s vezetésről kezdhettük meg a folytatást.

A második etap elején egyértelműen magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, majd következett egy olyan 5-10 perc, amikor bár nálunk volt a labda, az átütőerő hiányzott és az indításainkat is lekapcsolták a győriek. Éppen ezért volt nagyon fontos, hogy egy ilyen periódusban tudtuk növelni előnyünket: Licskai Léna iramodott meg a bal szélen, majd adott középre, a mélységből érkező Dobos Emese pedig higgadtan fejezte be az akciót (2–0). Ez meglehetősen megtörte a Rába-partiakat, amit kíméletlenül ki is használtunk: a Miskolcon is betaláló Kopfensteiner Szonja ezúttal duplázni tudott, lábbal és fejjel is eredményes volt, pillanatok alatt 4–0-ra módosult az állás. Ezzel el is döntöttük a három pont sorsát és a DVTK elleni 12–0 után ismét kapott gól nélküli, ezúttal 4–0-s győzelemnek örülhettünk.

Örülök, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a mérkőzést, amely az eredmény dacára egyáltalán nem volt egy könnyű találkozó. Kifejezetten az első 50-60 percben volt nehéz dolgunk, mert nagyon szervezett, masszív ellenféllel csaptunk össze. Mindemellett, ha kicsivel nagyobb szerencséjük van, a vezetést is megszerezhették volna, de távoli lövésük elment a kapu mellett. Ennek ellenére akkor is mi domináltunk. Mindenki jó teljesítményt nyújtott, ami mindenképpen pozitívum, valamint számomra az is, hogy edzői szempontból is nagyon jó, izgalmas találkozót játszottunk. Folyamatosan figyelni kellett, reagálni az ellenfél váltásaira, forgásaira. Úgy érzem, a második góllal tudtuk lezárni a kérdéseket, addig viszont teljesen nyitott volt a mérkőzés. Előrejátékban alapvetően nagyon rendben vagyunk, de most hátul is stabilak voltunk. Az eladott labdák mindig benne vannak a játékban, úgy gondolom, ebben nagyon nehéz előrelépni. Azt azért láttuk ma is, hogy ameddig a vendégek frissek voltak, addig ezekből zavart is tudtak okozni, mi viszont ilyenkor jól mentünk át védekezésbe, aminek örülök. Szeretem, ha vállalunk kockázatot a labdával és nem csak a sablonjátékot játsszuk, de nem szabad átesni a ló túloldalára. Gratulálok a csapatnak, értékes győzelmet arattunk!

– fogalmazott a Rába-partiak elleni találkozót követően Biró Bence, a csapat vezetőedzője.