Tőlünk tévesen elvettek egy gólt, míg a vendégeknek tévesen megadtak egyet.

Illés Akadémia U16 – Puskás Akadémia U16 2–4 (1–4)
Illés Aka. U16:
Rapali – Mórocz (Szakály, 76.), Hányi D., Pintér, Ládonyi (Víg-Tamás, 46.) – Orbán (Csonka, 46.), Mihály – Németh L. (Kiss-Szécsényi, 70.), Hideg, Bosnyák Botond – Gombás (Börczi, 76.). Vezetőedző: Németh Richárd.
Gólszerzők: Gombás (2., 11-esből, 1–0), Bosnyák Botond (63., 2–4)

A hőség fokozódott erre a találkozóra, ennek ellenére számunkra remekül indult! Az 1. percben lefülelte egy rövid passzt Gombás Levente, aki a visszakapott labdával betört a 16-oson belülre, ám ott a kapus elütötte, 11-es. A sértett a jobb felsőbe bombázott, 1–0. Sajnos azonban az első negyedóra végén egy balról jobbra áttett labda után rövid volt a felszabadításunk, átlövésből egyenlített a Puskás Akadémia. Egy perc múlva egy kiugratás után találtunk a kapuba, ám az asszisztens jelzésére nem adta meg a játékvezető a gólt, ez komoly tévedés volt. Az ellentámadást követően egy oldalszabadrúgás csúsztatását bravúrral védte Rapali Zsombor, a kipattanót egyértelműen lesről tették a kapuba a vendégek, ezúttal nem lendült a zászló, 1–2 – ez a hiba is bennünket sújtott. A 26. percben egy labdavesztést követően kontrából talált be a Puskás – éppen korábbi játékosunk, Horváth Valentin révén –, 1–3. Az első félóra végén egy távoli átlövéssel nőtt háromra a különbség, 1–4.

A szünetet követően igyekeztünk kezdeményezni, ez pedig egy szögletet követően gólt is eredményezett. A 63. percben Csonka Alex sarokrúgása után a kipattanót Bosnyák Botond vágta a kapuba, 2–4. Szerettünk volna még közelebb kerülni a Puskás Akadémiához, ám újabb gólt nem tudtunk szerezni, így 4–2-re kikaptunk a bajnoki nyitányon.

Nagyon jól kezdtünk, ráadásul tettük mindezt góllal, ám jó tíz perc múlva egyenlített az ellenfél. Sajnálatos körülmények miatt 2–1 helyett 1–2 lett az eredményt, az ezt követő fázisban nem nyújtottunk megfelelő teljesítményt mentálisan, az építkezésünk nem működött, nem voltunk eléggé kezdeményezőek. A szünetben elmondott gondolatokból sokat láttam vissza a második játékrészben: meg is nyertük ezt a 45 percet, erre a fajta szemléletre lehet támaszkodni a későbbiekben is. Más arcunkat mutattunk ekkor, ezt szeretnénk mindig látni, ezt a bátor futballt