A második félidőben daráltuk be a pécsieket

U19-es leányaink 5–1-re múlták felül baranyai ellenfelüket a bajnokság 3. játéknapján.

Illés Akadémia-Viktória U19 – Pécsi MFC U19 5–1 (1–1)
Illés Aka.-Viktória
: Kocsi P. (Bényei B., 71.) – Németh Z., Müller Zs., Lukács K. (Tóth B., 46.) – Polovics D., Márkus G., Csejtei E. (Hécz Zs., 46.), Czakó Z. (Szabó F., 46.) – Csombor L., Szilvási N. (Doncsecz A., 69.) – Mesterházy I. (Giczi K., 46.). Vezetőedző: Tebeli György.
Gólszerzők: Mesterházy I. (16., 1–0), Polovics D. (67., 2–1; 86., 4–1), Szabó F. (79., 3–1), Tóth B. (90., 5–1)

Az elhalasztott Puskás Akadémia elleni találkozó miatt, egy nap híján két hét után játszott ismét tétmérkőzést U19-es csapatunk. Tebeli György együttese az egy vereséggel és egy győzelemmel álló Pécs gárdáját fogadta.

A mieink kezdeményezően, bátran nyitottak, rögtön óriási mezőnyfölényt tudtunk kialakítani. Ez lehetőségekkel is párosult, ám a vezető találatra a 16. percig várnunk kellett. Ekkor egy bal oldali centerezés után Polovics Dorina lövését a felsőlécre paskolta a vendégek hálóőre, a kipattanó Mesterházy Ivett elé került, aki értékesítette is a lehetőséget, megszerezve ezzel a vezetést csapatunk számára (1–0). A labda a folytatásban is nálunk volt többet, kontrolláltuk a mérkőzést, ennek ellenére azonban viszonylag gyorsan, négy perccel a találatunk után egyenlíteni tudtak a pécsiek. Kezdődhetett minden elölről… Sokat tettünk azért, hogy fel tudjuk törni a reteszt és még a szünet előtt újra lépéselőnybe kerüljünk, ám végül 1–1-nél harsant fel a játékrész végét jelző sípszó.

A fordulás után is szinte felbillent a pályára, folyamatosan nyomás alatt tudtuk tartani riválisunkat. Kidolgozott akciókkal, távoli lövésekkel egyaránt próbálkoztunk, ám a jég egy újabb beadás után tört meg: ezúttal jobbról érkezett középre a labda, Polovics Dorina fejesével pedig már 2–1 volt az állás. Ez érezhetően megfogta ellenfelünket, amit igyekeztünk is kihasználni és végleg lezárni a lényegi kérdéseket. Ha a második gólunknál talán még nem is érezhettünk így, Szabó Fanni ballábas találata után már talán nem vállaltunk túl nagy kockázatot, ha azt mondtuk: eldőlt a három pont sorsa. Ennek dacára sem elégedtünk meg az eredménnyel, Polovics Dorina egy szöglet után második fejesgólját is megszerezte, majd a 90. percben Tóth Bianka volt eredményes és alakította ki az összecsapás 5–1-es végeredményét.

Gratulálok a lányoknak az idei első győzelmünkhöz. Úgy éreztem, volt is akkora különbség a két csapat között, mint amit az eredmény mutat. A bekapott gólunkat nagyon sajnálom, mert mi hoztuk össze. A szöglet előtti, valamint az azt követő szituációnál is hibáztunk. A játék képéről sokat elmond, hogy ezen kívül szinte nem is volt kapura lövésük a vendégeknek. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy esőben, rendkívül gyors műfüvön játszottunk, amivel azért szintén meg kellett küzdeni és alkalmazkodni kellett hozzá. Ennek okán főleg technikai hibákból adódtak problémáink, taktikailag abszolút megvoltunk. Ahogy említettem, sajnálom, hogy nem sikerült nullára lehoznunk a meccset, de természetesen örülök a három pontnak. Az U15-ös és az U17-es csapatunknak vasárnapra, míg a Viktória NB I-es csapatának szombatra kívánok sok sikert

– értékelt a találkozó után Tebeli György vezetőedző.