A második félidő nézett ki jobban

Dunaszerdahelyen győzött Körhöcz György együttese.

DAC 1904 U15 – Illés Akadémia U15 1–3 (1–1)
Illés Aka. U15:
Hajba – Bock, Fazakas, Churchwald, Takács Á. – Molnár B., Fonnyadt, Papp Á. – Módly, Szabó B., Lakatos. Csereként pályára léptek: Schepanski – Oláh, Szalma, Németh B., Hende, Ferencz-Tapaszi, Angler B., Magadics. Vezetőedző: Körhöcz György.
Gólszerzők: Módly (32., 0–1; 51., 1–2), Angler B. (65., 1–3)

Sok hibával kezdtük a találkozót, hiányzott az összjáték, sokszor megakadt az építkezésünk. Ennek ellenére bő félóra elteltével megszereztük a vezetést! Fonnyadt Zétény találta meg a remekül beinduló Takács Ákost, akinek centerezésére Módly Samu érkezett és a kapu bal felébe lőtt, 0–1! Formás támadás végén szereztük meg a vezetést! Azonban a szünetre nem tudtunk előnnyel menni, mert kiegyenlítettek a hazaiak. Többször is felszabadíthattunk volna, ám a kavarodásban sosem találtuk meg a labdát, míg a hazaiak végül az ötösről bevágták a kapunkba, 1–1.

A szünetet követően nem sokkal ismét nálunk volt az előny. Módly Samu a jobb összekötő helyére tört be finom cselek után és élesen a léc alá lőtt, 1–2. A 65. percben egy szép Szalma Zétény–Módly Samu–Szalma Zétény-kombináció végén a beadásra Angler Benett érkezett a hosszún jó ütemben és pontos lövésével beállította a 3–1-es végeredményt!

Indiszponáltan, körülményesen kezdtünk, túl sok érintővel játszottunk, egyáltalán nem tűntünk élesnek: 11 egyént és nem pedig csapatot láttam. Nagyon szimpatikus futballt bemutató csapat volt az ellenfelünk, akik szintén építeni akarták a játékot. A hazaiak kevés cserével álltak ki, válogatott-játékosaik nélkül. A II. félidőben cseréltünk, kívülről teljesen más hangulata lett a játékunknak. Jobban néztünk ki, élesebbek lettünk, nyugodtan birtokoltuk a labdát, megfelelőek voltak az áttörések, jókor választottunk egyéni játékot és tulajdonképpen ekkor döntöttük el a mérkőzést. Elégedett csak a II. félidőben látottakkal lehetek