A második félidő nézett ki igazán jól

Három góllal győzött Székesfehérváron az U15-ös csapatunk.

Fehérvár FC U15 – Illés Akadémia U15 0–3 (0–1)
Illés Aka. U15:
Schepanski – Németh B., Fazakas, Ferenczi-Tapaszi, Takács Á. – Módly, Fonnyadt – Bock, Oláh, Papp Á. – Szabó B. Csereként pályára léptek: Hajba – Székely, Angler B., Magadics, Hende, Szalma. Vezetőedző: Körhöcz György.
Gólszerzők: Szabó B. (30., 0–1), Hende (55., 11-esből, 0–2), Fazakas (78., 0–3)

A tervek szerint magasan védekezett volna a székesfehérvári találkozóján az Illés Akadémia U15, azonban sok hiányosságunk volt, így rendre hátrányba hoztuk magunkat. Nem volt az irányításunk alatt a mérkőzés, sőt, a labdavesztéseink után a hazaiaknak voltak távoli lövéseik. Enerváltak voltunk, hiányzott a frissesség. Ennek ellenére előnybe kerültünk: egy labdaszerzés utáni szép akció végén találtunk be. Módly Samu ugratta ki Szabó Botondot, aki higgadtan passzolta el a labdát a kapus mellett, 0–1.

Sokat változtatott a szünetben a hazaiak szakvezetése és a miénk is: ez pedig nekünk jött be jobban. A játék képe megváltozott, domináltunk és nagyobb volt a labdabirtoklási fölényünk. Működtek a támadásaink, egyértelműen többet voltunk az ő térfelünkön. Két kapufa mellett voltak lehetőségeink is, kétszer pedig be is találtunk. Az 55. percben remekül lépett ki a védők közül Hende Mátyás, aki elöl kézzel ütötte el egy védő a labdát, 11-es! A „sértett” állt a labda mögé, és magabiztosan értékesítette a büntetőt, 0–2. A hajrában szöglethez jutottunk: Angler Benett pontos sarokrúgását Fazakas Dániel belsőzte a kapuba, kialakítva a 3–0-s Illés Akadémia-győzelmet.

Nem tetszett az első játékrész, nem tudtuk megmutatni magunkat, nem volt meg az a dominancia, amit látni szeretnék a csapattól. Ez változott a szünet után, ekkor már működött a labda elleni játékunk is, nagyobb önbizalmunk lett labdabirtoklásban, rúghattunk volna akár több gólt is. Így kellett volna kinéznie az elsőnek is, akkor lettem volna maradéktalanul elégedett