A kisdöntőig meneteltek az Illés Akadémia U11-esei

Joó Bálint együttese hasznos nemzetközi tapasztalatokat szerzett.

Az NSG-Steinffeld-Trophy U11-esek számára kiírt teremtornáján osztrák, szlovák és magyar csapatok mérhették össze erejüket. Joó Bálint a Hende Noel, Guba Gál – Novák Benett, Papp Olivér, Molnár Bálint, Rajos Ádin, Tóth Dávid, Pető-Bagics Barna, Kalmár Kornél összetételű keretet szerepeltette a tornán. A zöld-fehérek az A-csoportba kerültek, a mérkőzések játékideje 1X10 perc volt. A nyitómeccsen nem tudtunk jó teljesítményt nyújtani, 3–0-ra kikaptunk a pozsonyi Slovantól. Aztán a rendező NSG Steinfeld ellen 4–0-ra győztünk. Egy kiváló meccsen a Sturm Graz ellen 2–1-re kikaptunk, míg a bécsi FC Mauerwerk ellen 4–1-re győztünk. A csoport harmadik helyén végeztünk. Így a negyeddöntőben a Mészöly Focisuli volt az ellenfelünk, akiket 4–2-re megvertünk. Az elődöntőben, a rendes játékidőben 1–1-re végeztünk az addig 100%-os Sturm Graz ellen. Ezt követően a torna szabálya szerint hirtelen halál következett, aranygólig folytatódott a játék. Mindkét csapatból 1 kapus és 3 mezőnyjátékos maradhatott a pályán. Majd miután ebben a hosszabbítás egy perce alatt sem született gól, mindkét csapatból további 1-1 mezőnyjátékosnak el kellett hagyni a játékteret, így 1+2 : 1+2 folytatódott a játék. A végletekig kiélezett mérkőzésen végül a gráciaknak sikerült megszerezniük a mindent eldöntő gólt, így ők jutottak be a fináléba. A harmadik helyért ismét a Slovannal kerültünk össze, akik ezúttal 3–1-re győztek. A tornát a Sturm Graz nyerte meg.

Az első mérkőzésünk kivételével maximálisan elégedett vagyok a srácok teljesítményével. Bátor, kezdeményező felfogásban, mindemellett pedig nagyon jó mentalitással, kellő agresszivitással játszottunk. Nagyon jó egyéni teljesítményeket láttam ma, és csapatként is nagyot küzdöttek a gyerekek. Némi hiányérzet természetesen maradt a csapatban a torna után, de úgy gondolom, hogy összességében pozitív élményekkel távoztunk, és újabb hasznos nemzetközi tapasztalattal lettünk gazdagabbak