A jó védekezés mellett egy gól elég volt

Muraszombaton szerepeltek Biegner Dániel tanítványai.

NS Mura U12 – Illés Akadémia U12 0–1 (0–1)
Illés Aka. U12:
Guba – Vigh, Németh B., Tóth D., Dominek – Molnár B., Horváth D., Papp O. – Lakics. Csereként pályára léptek: Hende – Angler, Dávid, Novák B., Sömenek. Vezetőedző: Biegner Dániel.
Gólszerző: Lakics (18., 0–1)

70 perces találkozót játszott az NS Mura vendégeként az Illés Akadémia U12. A mieink alakítottak ki fölényt és bő negyedóra elteltével előnybe tudtunk kerülni! A jobb oldalon a saját kapunktól hoztuk ki a labdát, áttörtük a védelmet, az első lövést még védte a kapus, ám a kipattanót Lakics Roland – két védővel a nyakán – a kapu közepébe lőtt, 0–1. Jó minőséget képviseltünk, rengeteget volt nálunk a labda, így dominálni tudtunk. Az ellenfél ritkán jutott el a kapunkhoz, de akkor veszélyesek voltak – ám az elhárításban sikeresek voltunk. A fölényünkből néhány alkalommal ziccert alakítottunk ki, de vagy a kapus, vagy az önfeláldozó védők tisztáztak: kétszer pedig szöglet után vágták ki a labdát a gólvonalról a hazaiak. Több találatot nem láthattunk, így a zöld-fehérek 1–0-ra győztek!

Nagyon jó erőkből álló csapattal találkoztunk: a szlovéniai szabályok alapján ma szűkebb területen fociztunk, mint otthon. Tettük mindezt az idei első nemzetközi mérkőzésünkön! Csapatként kiváló játékot nyújtottuk egy kompakt társaság ellen, akár több góllal is nyerhettünk volna. Mindenki 2-3 pozícióban is szerepelt ma, ez része a tanulási folyamatnak, hiszen tudjuk, hogy van hová fejlődnünk