A jó mentalitás most nem ért pontot

Kikapott idegenben az Illés Akadémia U15.

Gödöllői SK U15 – Illés Akadémia U15 2–0 (0–0)
Illés Aka. U15:
Hajba – Bock, Fazakas, Fonnyadt (Szalma, 76.), Takács Á. (Ferencz-Tapaszi, 66.) – Molnár B. (Churchwald, 66.), Módly – Papp Á. (Lakatos, 51.), Magadics (Hende, 41.), Zsuppán – Szabó B. Vezetőedző: Körhöcz György.

Jól kezdtük a gödöllői találkozót, hiszen az első 20 percben csak és kizárólag a hazai térfélen volt a labda. Azonban a hazaiak szervezettek voltak, így nem tudtunk egynél több ziccert kialakítani: ekkor egy Zsuppán Kornél–Takács Ákos-kombináció végén a lövés középre tartott, amit lábbal hárított a hazaiak kapusa. Eztk követően fordult a játék, bő 10 percig a Gödöllő lépett fel támadólag, voltak átlövéseik, ám ziccert nem tudtak kialakítani. Nem voltunk elég hatékonyak, mégis megvolt a lehetőségünk a vezetés megszerzéséhez, azonban egy lecsorgó labda után Molnár Barnabás fölé lőtt.

Szünet után is magasan volt a védekezésünk, megvolt a fölényünk, mégsem mi találtunk be, hanem a hazaiak. A 48. percben egy beadás után felszabadítottunk, ám a visszakerült labdát nem követtük le, a „feladó” betört a 16-oson belülre és éles szögből kilőtte a hosszú sarkot, 1–0. Még inkább hátrébb húzódtak a gödöllőiek és kontrákra rendeztek be, ami érvényesült is: a 65. percben egy rossz egyéni védekezés után nem értük utol a támadót, aki értékesítette is a nagy helyzetet, 2–0. Ezt követően is az ő térfelükön voltunk, de szűken védekeztek a kicsi pályán, így csak átlövésekig jutottunk:  Lakatos Krisztián lövésénél bravúrral védett a kapus – a harmadik fordulós bajnokit tehát 2–0-ra elveszítettük.

Nehéz meccs volt a mai, amelyen a mentalitásunk végig rendben volt. Mindkét csapatnak megvolt a lehetőségei a győzelemre, amit most a hazaiak használták ki jobban