A II. félidőben játszottak az Illés Akadémia U17-es válogatottjai

Söptei Bálint és Krone Niklas újabb válogatott-találkozón léptek pályára.

Férfi U17-es válogatottunk e heti összetartása második napján 2–1-re legyőzte az üzbégeket Telkiben, csütörtökön pedig ismét megmérkőzött egymással a két csapat a Magyar Labdarúgó-szövetség edzőközpontjában.

A találkozó első húsz percében a magyar válogatott előtt adódtak nagyobb lehetőségek, de a vezetést nem tudtuk megszerezni. A 25. percben ezt megtették helyettünk az üzbégek, akik egy bal oldali magyar szöglet után vezettek gyors kontrát, Bakhodirkhonov végigrobogott a mieink térfelén, és értékesítette a ziccert, 0–1. A gól megfogta a mieinket, a folytatásban elmaradtak a magyar lehetőségek, többnyire a tizenhatosunk előterében zajlott a – sérülések miatt meglehetősen töredezett – játék.

A fordulás után Németh Antal cserékkel frissített a csapaton: a második félidei sípszó felharsanása előtt állt be Krone Niklas, míg az 57. perctől pályán volt Söptei Bálint is. Azonban ezek után sem volt kellően pontos a támadójátékunk, komoly helyzeteket nem tudtunk kialakítani. A 88. percben egy jobb oldali szabadrúgás után Lakatos Kristóf a keresztlécre fejelte a labdát, újabb lehetőségünk azonban nem adódott, az üzbégek 1–0-ra megnyerték a mérkőzést.

A mieink jövő hét végén ismét edzőtáborba vonulnak, október 7-én és 10-én Izrael korosztályos csapatával mérkőznek meg Gyirmóton.