A harmadik gólunkra már nem volt válasz

Lendván győzött Kovács László együttese.

A friss Savaria Nemzetközi Ifjúsági Torna-győztes Illés Akadémia U17-re újabb nemzetek közötti feladat várt: a magyar-szlovén határon lévő Lendvára buszoztak Kovács László tanítványai.

A zöld-fehérek keretéből Őri K. – Klement, Tasnádi, Molnár L., Tóth E., Bolla Á., Szele, Sipos-Kiss, Söptei, Krone, Kelemen G., Kelemen M., Szép, Szilvási, Tóth K., Markó és Szücs álltak a szakmai stáb rendelkezésére.

Kiegyenlített volt az első játékrész: fizikális párharcokban a hazaiak voltak jobbak, a mi játékunk egy kissé körülményes volt. Így is vezetéshez jutottunk egy pontrúgást követően, ám a hazaiak egy szöglet utáni lecsorgóból 1–1-re módosították az állást, ez is lett a félidei eredmény: Krone Niklas és Szele Máté is visszavehette volna az előnyt, de a szünetig ez nem történt meg.

A második félidőben mentálisan voltunk jobbak, az első játékrész tapasztalatait jól használtunk fel. Egy szép támadás után egyéni villanással visszavettük az előnyt, de megint jött az egyenlítés: egy felívelt labdánál elkéstünk, 2–2. Az utolsó szó azonban a miénk volt: egy jobb oldali támadás végén pontos volt a centerezést, így 3–2-re győztünk Szlovéniában.

Fizikális mérkőzést játszottunk, ami kiválóan illett bele a felkészülésünkbe. Szlovéniában mindig nagy öröm a győzelem, tettünk is érte becsülettel