Az utolsó percekben tudta maga javára dönteni a találkozót a Vasas.

Vasas Kubala Akadémia U16 – Illés Akadémia U16 3–1 (1–1)
Illés Aka. U16:
Rapali – Szakály (Börczi, 74.), Hányi D., Pintér, Csonka – Víg-Tamás (Ládonyi, 65.), Mihály – Németh L. (Kiss-Szécsényi, 65.), Hideg, Bosnyák Botond – Gombás (Orbán, 80.). Vezetőedző: Németh Richárd.
Gólszerző: Hideg (38., 1–1)

A fővárosban játszotta első idegenbeli találkozóját az Illés Akadémia U16. Mi kezdtünk jobban, ám egy kétséges oldalszabadrúgás után a piros-kékek kerültek előnybe. A hátrány egy rövid időre megfogott bennünket, ám a félidő végére magunkra találtunk, és egyenlítettünk is. Egy szöglet utáni szituációban kikerült a labda a büntetőterületen kívülre, Hideg Botond pedig 25 méterről nagy gólt rúgott, 1–1!

Jól kezdtük a második játékrészt is, ám az utolsó 20 perc sajnos nem rólunk szólt – a hazaiak cseréi eldöntötték a mérkőzést. Rapali Zsombor három alkalommal is nagy védést mutatott be, ám a 86. percben aztán ő sem tudott segíteni: egy előrevágott labdánál nem értettük meg egymást a védelemben és az akció végén betaláltak a Fáy utcaiak, 2–1. Minden mindegy alapon mentünk előre, hátha sikerül egyenlítenünk, ám a hosszabbítás második percében egy kontrából újfent a Vasas talált be, így 3–1-re győztek a fővárosiak.

A vereség ellenére pozitívum, hogy a meccs nagyobb részében jó dolgokat láttam, mentálisan rendben voltunk, az iksz volt benne a találkozóban. Az utánpótlás-futball egyik sajátosságaként a cserék kerültek főszerepbe, a hazaiaké sikerültek jól, a mérkőzés utolsó periódusban általuk kerekedtek fölénk

– értékelte a találkozót Németh Richárd vezetőedző.