A fővárosiak otthon tartották a három pontot

Nem tudta előnyét megőrizni az Illés Akadémia U15.

Ferencváros U15 – Illés Akadémia U15 4–1 (2–1)
Illés Aka. U15:
Schepanski – Németh B. (Fazakas, 66.), Ferencz-Tapaszi, Fonnyadt, Takács Á. (Magadics, 66.) – Bock, Módly – Angler B. (Lakatos, 41.), Oláh (Molnár B., 9.), Papp (Zsuppán, 54.) – Hende (Szabó B., 41.). Vezetőedző: Körhöcz György.
Gólszerző: Módly (28., 0–1)

Balszerencsésen indult a találkozó az Illés Akadémia U14 számára: a 8. percben Oláh Dominiknak aláfordult a bokája a műfüves talajon, így cserélni volt kénytelen a stáb. Inkább a Ferencvárosnál volt a labda, de lehettek volna lehetőségeink nekünk is, azonban az utolsó előtti-utolsó passzokba hiba csúszott. Mi szereztük meg a vezetést, egy labdaszerzés után Papp Áron élesen beadott labdájára érkezett remekül Módly Samu, 0–1. Sajnos a megszerzett gól minket fogott meg, túl sokat akartunk direktben kezdeményezni, miközben az I. félidő utolsó 10 perc teljesen ránk jöttek a hazaiak. Kapufát rúgták és 2 gólt is szereztek, megfordítva az eredményt.

Szünet után szerettük volna visszavenni az előnyt. Mezőnyben jobban néztünk ki, azonban egy pontrúgás után kettőre nőtt a különbség. Újabb cserével még dinamikusabbak lettünk, ám egy szöglet után letkontráztak bennünket a IX. kerületiek, 4–1-re módosítva az eredményt. Innen már nem volt reális esélyünk visszajönni a meccs. Tengelyben próbáltuk focizni, de a többi csapatrész ehhez nem tudott hozzátenni, így vereséggel kezdtük a bajnokságot.

Fizikálisan és játékban is felülmúltak minket a hazaiak, akik megérdemlten nyertek. Csak momentumaink voltak ezen a napon: egy-egy rövid periódusra voltunk képesek a jó játékra, ez pedig nem volt elegendő, ezért nem is volt kérdés a meccs kimenetele

– mondta a mérkőzést követően Körhöcz György.