9. forduló: Remek U15-ös diadal

Az utánpótlás labdarúgó-bajnokságok hétvégi fordulójában az Illés Akadémia U15-ös csapata óriási bravúrt végrehajtva legyõzte az addig veretlen Puskás Akadémiát.

U14
Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia 1-1 (0-0). – Illés Akadémia, 22. forduló, vezette: Boda.
Gól: Huszti (21.).
Illés Akadémia: Nagy B. – Kónya, Bokor, Horváth M., Balogh F. – Bognár, Nagy K. (Illés B.), Burai, Huszti (Szekér) – Nyíri (Zubor), Nyári (Edelényi). Edzõ: Bánfalvi Zsolt.
A meccs kétharmad részében parádésan futballozó Illés Akadémia különösen az elsõ félidõben sok helyzetet kihagyott. Szünet után egy ideig a Felcsút jobban futballozott és egy jól eltalált lövéssel kiegyenlített. Avasi csapat valamennyi játékosa jó teljesítményt nyújtott.
A bajnokság állása: 1. Gyõri ETO 50, 2. Pécs 49, 3. Puskás Akadémia 48, … 8. Illés Akadémia 40 pont.
23. forduló, április 17., péntek, 10.00: Gyõri ETO–Illés Akadémia.

U15
Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia 2-1 (0-0). – Illés Akadémia, vezette: Tóth R.
Gól: Winkler (47.), Füleki (50.).
Illés Akadémia-Haladás: Soós – Szabó D., Vámos, Szalai, Labát – Putz, Füleki, Bárdics (Keresztes), Kiss T. (Latyák) – Winkler (Dorner), Szilágyi. Edzõ: Desits Szilárd.
Az elsõ félidõben az Illés Akadémia a játék minden elemében felülmúlta a Puskás Akadémiát. Szünet után a vendégeknek is akadtak lehetõségeik, olykor fölényben is futballoztak, de összeségében teljesen megérdemelten nyert a hazai csapat, amelyben minden játékos jó teljesítményt nyújtott. Kiss Tamás pedig a mezõny legjobbjának bizonyult. A Puskás Akadémiának ez volt az elsõ veresége a bajnokságban.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 61, 2. Fõnix Gold 57, 3. Illés Akadémia 48 pont.

U16
FTC–Illés Akadémia-Haladás 3-3 (2-2). – Budapest, Népliget, vezette: Mozsár.
Gól: Bontó (33), Molnár K. (öngól, 39.), Szántó (58),
Kiállítva: Schmidtka (35.), illetve Molnár A. (93.).
Illés Akadémia: Somogyi – Timár (Auer), IMRE, BOLLA, Pálóczi – KISS B., SCHINDLER, Szántó (Schener), BONTÓ – Horváth M. (Tóth M.), Nagy D. (Molnár A.). Edzõ: Bánfalvi Attila.
A több mint egy félidõt emberelõnyben futballozó vasiak sok helyzetet kihagytak, csak magukat okolhatják, hogy nem nyertek. A hazaiak a hosszabbításban egyenlítettek. Ettõl függetlenül a szombathelyik játékát nem érheti kritika.
A bajnokság állása: 1. Honvéd Magyar Futball Akadémia 19, 2. Puskás Akadémia 13, 3. Debrecen 12, 4. Illés Akadémia 10 pont.
11. forduló, április 26., vasárnap, 12.00: Illés Akadémia–Kecskemét.

U17
Illés Akadémia-Haladás–Pécs 2-2 (0-0). – Illés Akadémia, felsõházi rájátszás, 12. forduló, vezette: Aczél.
Gól: Mészáros (68.), Farkas P. (91.).
Illés Akadémia: Mester – Németh Z., TIBA, TÓTH G., MÉSZÁROS – MOLNÁR T., Szabó Á. (Mády), FARKAS P., Kismárton – Sály (Derdák), Deéry (Gönczö). Edzõ: Farkas Péter.
Az elsõ félidõ elsõ felének kiegyenlített játéka után nagy fölénybe került a vasi csapat, sok helyzetet kidolgozott, de ki is hagyta õket.

Illés Akadémia–FTC 1-3 (0-1). – Illés Akadémia, felsõházi rájátszás, 9. forduló, vezette: Magyar.
Gól: Kovács Z. (51),
Kiállítva: Tóvizi (81.). Illés Akadémia: Molnár – Németh Z. (Derdák), TIBA, TÓTH G., Mészáros – MOLNÁR T., Szabó Á. (Farkas), Kovács Z., Kismárton (Deéry) – Sály (Tóvizi), Gönczö. Edzõk: Farkas Péter, Marton Róbert.

Az elsõ félidõben az FTC fölényben futballozott, a második játékrészre feljavult a szombathelyi csapat. Noha a fõvárosi gárda kétszer is vezetett, az egy pont bent volt a meccsben.
A bajnokság állása: 1. Honvéd Magyar Futball Akadémia 13, 2. Puskás Akadémia 13, 3. MTK 12, … 8. Illés Akadémia 8 pont.
10. forduló, április 18., szombat, 12.00: Puskás Akadémia–Illés Akadémia.

U18
FTC–Illés Akadémia-Haladás 2-0 (0-0). – Budapest, Népliget, felsõházi rájátszás, 9. forduló, vezette: Csányi.
Illés Akadémia: Koltai – Horváth K., CZINGRÁBER, KERESZTES, KÖNCZÖL – MARKOVICS (Kõris), MARSAI, Lempeg, GARDA – Szabó B. (Gönczö), Szõke (Gaszner). Edzõ: Csordás Csaba.
Az elsõ félidõben lefocizta ellenfelét az Illés Akadémia, több góllal is vezethetett volna. Szünet után kiegyenlítetté vált a játék, egy ám egy buta tizenegyessel elment a hajó.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 18, 2. MTK 16, 3. Honvéd Magyar Futball Akadémia 12, … Illés Akadémia 3 pont.
11. forduló, április 25., szombat, 11.00: Illés Akadémia–Bozsik Akadémia Nyíregyháza.

U21
Illés Akadémia-Haladás–FTC 1-3 (0-1). – Illés Akadémia, felsõházi rájátszás, 9. forduló, vezette: Sztupák.

Gól: Tihanyi (62.).
Illés Akadémia: Gyurján M. – Grabant P., MÁTYÁS, Hegedûs, Dallos – Jancsó (Hirschler), SOLTÉSZ, Tóth M., TIHANYI – BEDI, GRABANT B. Edzõ: Kuttor Attila.
A vasiak korán hátrányba kerültek, de a meccs összképe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.
10. forduló, április 18., szombat, 13.00: Újpest–Illés Akadémia.