13 perc alatt szerzett mesterhármast Kiss Máté

Második idegenbeli találkozójukon is győztek Tóth Zsolt tanítványai.

Veszprémi FC USE U13 – Illés Akadémia U13 1–5 (0–1, 0–2, 0–0, 1–2)
Illés Aka. U13:
Pálla – Fazekas, Németh K., Szukics, Bajzek – Varga M., Német, Tar – Károlyi. Cserék: Sóvári – Tóth-Hencsey, Őri, Varga V. L., Tóth B., Jáger, Németh D., Babos, Kiss M. Vezetőedző: Tóth Zsolt.
Gólszerzők: Károlyi (27., 0–1), Tóth B. (43., 0–2), Kiss M. (61., 0–3; 69., 0–4; 74., 0–5)

Azonnal nekiesett ellenfelének az Illés Akadémia az U12-esek veszprémi találkozóján, azonban a hazaiak szervezettnek bizonyultak. Az első 20 percben gólt-gólokat szerezhettünk volna, de vagy a kapus védett nagyot, vagy ziccerben hibáztunk és kaput sem találtuk el.

A nyomást még inkább fokoztuk a következő 20 percben, és meg is szereztük a vezetést! Szukics Alex–Varga Máté–Károlyi Levente volt a labda útja, aminek végén utóbbi szép gólt lőtt, 0–1. Azonban ezek után visszaesett a játékunk, túlontúl magabiztosak lettünk, aminek csúcspontja az eladott labdák számában mutatkozott meg: Pálla Norbert háromszor is ziccert hárított!

A harmadik etapban tudtunk váltani és meg is dupláztuk az előnyünket: Kiss Máté passzából Tóth Bertalan lépett ki és lőtt a kapuba, 0–2. A fölényünk ezúttal ismét megvolt, de a VFC ellentámadásaiban is volt veszély.

Az utolsó felvonásban jó minőségben futballoztunk. A negyed elején azonnal betaláltunk: Varga Vince Lőrinc passzából Kiss Máté szerezte meg első gólját a mai napon! Nyolc perc múlva szép akció végén Jáger Noel lövőcselekkel elfektetett mindenkit, még a kapust is, majd önzetlenül Kiss Mátét játszotta meg, aki az üres kapuba passzolt, 0–4. A 74. percben Varga Vince Lőrinc–Tóth Bertalan–Kiss Máté-kombináció végén utóbbi saját maga harmadik, csapata ötödik gólját szerezte meg. A meccs legvégén egy védőzónában eladott labda után szerezte meg becsületgólját a hazai együttes, így a zöld-fehérek 5–1-re győztek.

Nagyon jól kezdtünk, pedig szervezett csapat volt az ellenfelünk. Megbontottuk őket, de nem tudtunk betalálni. A II. negyedbeli gyönyörű gólunk után érthetetlenül visszaesett a játékunk, tulajdonképpen Pálla Norbert tartott bennünket meccsben. Az utolsó két etapban aztán nagyon jó minőség és élményszámba menő gólok jellemeztek bennünket. Gratulálok a gyerekeknek, kulturált csapat ellen szereztünk öt gólt