13. forduló: Sorozatban ötödször nyert az U19-es együttes

Az I. osztályú labdarúgó-utánpótlás-bajnokságok 13. fordulójában a Csordás Csaba vezette U19-es csapat sorozatban ötödik győzelmét aratta. A fiatalok ezúttal Felcsútról hozták el mindhárom pontot.

U14
Vasas Kubala Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 0-5 (0-2). Budapest, vezette: Csepregi.
Illés Akadémia-Haladás: Senkó – Simon, Baranyai, Bognár (Rosner), Reseterits – Horváth R. (Palkó), Bunevácz, Vigh (Kovács Z.), Doncsecz (Heiter) – Tóth Á. (Balogh), Dezamits (Varga M.). Edző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Doncsecz (2), Simon, Tóth Á., Nguyen Vieth (öngól).
A mezőnyben tetszetősen játszó hazaiak ellen a vendég szombathelyiek hatékony támadójátékuknak köszönhetően szép győzelmet arattak. Az Illés Akadémiából mindenki jó teljesítményt nyújtott.
A bajnokság állása: 1. MTK 37, 2. Debrecen 34, 3. Újpesti TE 28, … 5. Illés Akadémia-Haladás 27 pont.
14. forduló, szombat, 14.00: Illés Akadémia-Haladás–FTC.

Doncsecz Levente két gólt szerzett a Vasas ellen. Fotó: vaol.hu/Unger Tamás

U15
Vasas Kubala Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 3-1 (2-0). Budapest, vezette: Katz.
Illés Akadémia-Haladás: Hegyi – Rédei, AUER, Kurzbauer, Basics – Séfer (Czafik), Woth, Kállai (Füzik), Sólyom – Szalay, JAKAB. Edző: Farkas Péter.
Gólszerző: Szalay.
Jól kezdte a mérkőzést a vasi együttes, több helyzetet is kidolgozott, ám ezeket el is hibázta. A Vasas viszont a gólokat lőtte. Szünet után sem változott a forgatókönyv, így pont nélkül maradt a vendéggárda.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 36, 2. MTK 26, 3. Honvéd 26, … 15. Illés Akadémia-Haladás 5 pont.
14. forduló, szombat, 12.00: Illés Akadémia–FTC.

U16
Illés Akadémia-Haladás–Győri ETO 1-1 (1-1). Illés Akadémia, vezette: Papp.
Illés Akadémia-Haladás: CSUTORKA – BALOGH F., BOKOR, Szekér (Illés), Bognár – NYÍRI, Nyári (Edelényi), Tóth, BURAI – Kónya, Huszti. Edző: Desits Szilárd.
Gólszerző: Burai.
Bár szinte felbillent a pálya, a sok rossz döntést hozó hazaiaknak meg kellett elégedniük az egy ponttal.
A bajnokság állása: 1. Illés Akadémia-Haladás 24, 2. MTK 18, 3. Honvéd 17 pont.
14. forduló, 13.00 (Agád): MTK–Illés Akadémia-Haladás.

U17
Illés Akadémia-Haladás– Győri ETO 0-4 (0-0). Illés Akadémia, vezette: Vincze.
Illés Akadémia-Haladás: Oswald – Kiss B. (Labát), Acsádi R., Kiss T., Füleki – Szalai, Putz (Vámos), Vargovics (Latyák), Winkler – Keresztes, Szilágyi. Edző: Bánfalvi Zsolt.
Kiállítva: Szilágyi (61.).
Az első félidőben mezőnyjáték folyt, mindkét csapat
előtt adódtak lehetőségek. A másodikban Szilágyi kiállítása után tíz főre fogyatkozott a a hazai csapat, ezt kihasználta a Győr.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 24, 2. FTC 22, 3. Honvéd 21, … 8. Illés Akadémia-Haladás 9 pont.
14. forduló, szombat, 11.00. (Agárd): MTK–Illés Akadémia-Haladás.

U19
Puskás Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 1-3 (0-0). Felcsút, vezette: Nagy B.
Illés Akadémia-Haladás: MOLNÁR M. – Szőke (Szabó Á.), TIBA, MOLNÁR T., KIRJÁK – BONTÓ (Kovács Z.), Tóth M., SZÁR, KOVALOVSZKI – Imre, Varga K. (SZÁNTÓ). Edző: Csordás Csaba.
Gólszerzők: Szántó (2), Kovalovszki.
Kicsit álmosan kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, de az első félidőben így is akadt két nagy meccslabdája. A második játékrészre rendezték soraikat a vendégek, az idő múlásával folyamatosan begyűrték a felcsútiakat. Az utolsó 20-25 percben aztán már látványos, közönségszórakoztató örömfocival rukkolt elő a szombathelyi együttes.
A bajnokság állása: 1. FTC 22, 2. Illés Akadémia-Haladás 20, 3. Vasas 19 pont.
14. forduló, szombat, 10.00: Illés Akadémia-Haladás–Győri ETO.