12. forduló: Négy akadémista diadal

Négy gyõzelem és két döntetlen az Illés Akadémia-Haladás korosztályos együtteseinek 12. fordulóbeli mérlege. Az U14-es gárda hat gólt rámolt be a Sopronnak.

U14
Sopron–Illés Akadémia-Haladás 0-6 (0-3). – Sopron, vezette:
Radasics.
Gól: Burai 4 (8., 23., 59., 78.), Illés B. (34.), Zubor (69.).
Illés Akadémia-Haladás: Nagy B. (Viganó) – Nagy K. (Doktorics), Bokor, Horváth M. (Buti), Balogh F. – Nyíri (Sebestyén), Huszti, Szekér (Kónya) – Burai, Illés B., Edelényi (Zubor). Edzõ: Bánfalvi Zsolt.
Ugyan a soproniak szimpatikus módon nem álltak be bekkelni, megpróbáltak hátulról építkezve futballozni, kijött a két csapat közti tudásbeli különbség. Az Illés Akadémia még nagyobb arányban is gyõzhetett volna. A szombathelyi gárdában valamennyi labdarúgó jó teljesítményt nyújtott.
A bajnokság állása: 1. Gyõri ETO 31, 2. Illés Akadémia-Haladás 27, 3. Puskás Akadémia 25 pont.
13. forduló, november 8., szombat, 14.00: Illés Akadémia–Pécs.

U15
Sopron–Illés Akadémia-Haladás 0-1 (0-1). – Sopron, vezette: Takács Á.
Gól
: Szabó D. (7.).
Illés Akadémia-Haladás: Soós – Szabó D., Vámos, Marton, Hertelendi (Horváth K.) – Vargovics, Füleki, Szilágyi (Dorner) – Kiss T. (Latyák), Keresztes, Winkler (Szalai). Edzõ: Desits Szilárd.
Nagyon jó mérkõzésen a szombathelyiek akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. A vasi együttesben valamennyi futballista jó teljesítményt nyújtott, Vargovics Tamás volt a mezõny legjobbja.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 34, 2. Fõnix Gold 30, 3. Gyõri ETO 22, …5 Illés Akadémia-Haladás 20 pont.
13. forduló, november 8., szombat, 12.00: Illés Akadémia-Haladás–Pécs.

U16
Illés Akadémia-Haladás–Újpest 1-1 (0-0). – Szombathely, vezette: Görög.
Gól
: Nagy D. (90.).
Illés Akadémia-Haladás: Schener – IMRE, Tímár, Bolla, Pálóczi – KISS, SCHINDLER, Kovalovszki (Nagy) – Bontó (Tóth M.), VARGA (Horváth), Szántó. Edzõ: Bánfalvi Attila.
Nagyon jó elsõ félidõt produkált a hazai csapat, amely agresszívan letámadta ellenfelét. A szombathelyiek azonban hiába dolgoztak ki több helyzetet, ezeket kihagyták. A második félidõben vezetést szerzett az Újpest, ezt követõen kissé idegesen futballozott, ám rengeteg támadást vezetett a hazai együttes. A nagy akarás végül meghozta gyümölcsét, az utolsó percben egyenlítettek a vasiak. Sõt, a hosszabbításban a gyõzelemre is volt esélyük.
A bajnokság állása: 1. Honvéd-Magyar Futball Akadémia 27, 2. Gyõri ETO 26, 3. MTK 25, …8. Illés Akadémia-Haladás 18 pont.
13. forduló, november 9., vasárnap, 11.00: Videoton–Illés Akadémia-Haladás.

U17
Videoton–Illés Akadémia-Haladás 0-1 (0-0). – Székesfehérvár, vezette: Széplábi.
Gól:
Tóvizi (73.).
Illés Akadémia-Haladás: MESTER – Németh Z. (Mády), Kretz, TIBA, Mészáros (Kovács Z.) – Molnár T., Szabó Á. (TÓVIZI) ,Derdák (Nagy I.) – FARKAS P., Tóth G., Gönczö (Szõke). Edzõk: Farkas Péter, Marton Róbert.
Küzdelmes mérkõzésen végig nagy fölényben futballozott az Illés Akadémia, amely egy góllal mindenképpen jobb volt ellenfelénél.
A bajnokság állása: 1. MTK 30, 2. Illés Akadémia 30, 3. Honvéd-Magyar Futball Akadémia 24 pont.

U18
Illés Akadémia-Haladás–Újpest 1-1 (1-0). – Illés Akadémia, vezette: Zám.
Gól
: Garda (17.).
Illés Akadémia-Haladás: GYÉCSEK – Gaszner, Markovics, Czingráber, KÖNCZÖL  – Marsai (Nagy I.), Lempeg, PETRÓ – GARDA, Soós, Szabó B. (Mády). Edzõ: Csordás Csaba.
A szombathelyiek végig uralták a meccset, ám vezetésük után egy buta hibát követõ tizenegyesbõl kiegyenlítettek a vendégek. Ennek ellenére még az utolsó pillanatban is megszerezhették volna a gyõztes találatot az akadémisták. Összességében a vasiak helyzeteik alapján több góllal nyerhettek volna, ám végül meg kellett elégedniük a döntetlennel.
A bajnokság állása: 1. MTK 28, 2. Illés Akadémia-Haladás 26, 3. Debrecen 21 pont.

Az U18-as csapat 1-1-et játszott az Újpesttel. Még több képért klikkeljen a fotóra! Fotó: Unger Tamás/vaol.hu

U21
Videoton–Illés Akadémia-Haladás 0-4 (0-1). – Székesfehérvár, vezette: Juhász.
Gól:
Grabant B. (45.), Török (65.), Rácz (74.), Grabant P. (88.).
Illés Akadémia-Haladás: Gyécsek – Grabant P., Soltész (Dedics), Zsirai, Füredi – Jancsó, Angyal, Bedi – Grabant B. (Németh Á.), Török (Dallos), Rácz. Edzõ: Kuttor Attila.
Gyakorlatilag a Videoton NB III-as csapatával játszott az Illés Akadémia, a fehérvári együttesben sok olyan labdarúgó is pályára lépett, aki a tavalyi U21-es bajnokságot nyert együttes tagja volt. A vasiak akarata érvényesült a kemény, jó mérkõzésen, akik fokozatosan felõrölték ellenfelüket és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Az Illés Akadémia valamennyi labdarúgója jó teljesítményt nyújtott.
A bajnokság állása: 1. Vasas-Kubala Akadémia 24, 2. Honvéd-MFA 24, 3. Diósgyõr 24, … 5. Illés Akadémia-Haladás 23 pont.