Végig a saját játékát mutatta Sátori Barnabás és Nagy József együttese, ami kifizetődőnek bizonyult.

Burgenlandi Tartományi Válogatott U14 – Illés Akadémia U14 3–4 (1–0)
Illés Aka. U14:
Németh Á. – Boda, Uray, Máté, Tóth N. – Varga B., Németh L. – Mihók, Magadics, Angler B. – Bangó. Cserék: Buzás – Hányi B., Lengyel, Ihász, Novák B. Vezetőedző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Novák B. (58., 3–1; 69., 3–2; 72., 3–3), Németh L. (77., 11-esből, 3–4)

A Nagymartonban (Mattersburg) megrendezett nemzetközi felkészülési mérkőzés első félideje kiegyenlített játékot hozott, kevésbé forogtak veszélyben a kapuk. Az első negyedóra végén így is előnybe kerültek a hazaiak, akik egy szögletet követően voltak eredményesek, 1–0.

Hiába léptünk fel a II. félidő elején abszolút támadólag, egy kontra után 2–0-ra húztak el az őrvidékiek. Sőt, az 52. percben egy gyors ellentámadást követően is betaláltak, így már három volt közte! Azonban ez sem vette el a kedvünket, játszottuk a saját futballunkat. Az 58. percben tört meg a jég! Lengyel Ágoston adott kulcspasszt Novák Bencének, aki még a kapust is kicselezte, majd az üres hálóba gurított, 3–1. Bő tíz perc múlva Mihók Martin remek lövése kipördült a hazai kapus kezéből, amire Novák Bence csapott le és lőtt könnyedén a hálóba, 3–2. A 72. percben Mihók Martin szerzett labdát az ellenfél térfelén, kapura tört, majd önzetlenül Novák Bencének gurította vissza a labdát, aki szemben a kapussal a jobb sarkot választotta, 3–3! A hajrában Németh Levente tört be a 16-oson belülre, két bekket is kicselezett, majd a harmadik felvágta, 11-es! A sértett magabiztos ítélet-végrehajtónak bizonyult, így 0–3-ról megfordítottuk az eredményt és 4–3-ra nyertünk!

A mérkőzés előtt tudtuk, hogy jó ingert kapnak a gyerekek, nem is csalódtunk! Végig jó iramú, magas intenzitású volt a mérkőzés, ami beleillett a felkészülésünkbe. Többen is sérülésből vagy betegségből jöttek vissza és ezen a mérkőzésen pótolhatták a hiányzó játékperceket. Mentálisan végig rendben voltunk, játékban pedig a II. félidőben képviseltünk kimondottan jó minőséget. 0–3-ról is megérdemelten fordítottuk meg a mérkőzés, és készülünk az MTK elleni szombati bajnoki találkozóra

– nyilatkozta a vezetőedző, Sátori Barnabás.