U12-eseink győzelmi szériája folytatódott

Újabb nemzetközi találkozó szerepelt Biegner Dániel csapatának programjában.

JAZ GU Süd U12 – Illés Akadémia U12 1–6 (0–2, 0–1, 0–1, 1–2)
Illés Aka. U12:
Guba – Vigh, Novák B., Papp, Dominek – Lakics, Horváth D., Sömenek – Rajos. Csereként pályára léptek: Hende – Angler N., Dávid. Vezetőedző: Biegner Dániel.
Gólszerzők: Rajos Ádin (4), Lakics Roland, Vigh Olivér

Ahogy az nálunk bajnoki mérkőzéseken is történik: 8+1-es felállásban, 4X20 perces játékidőben estek egymásnak a felek a stájerországi Pirkában. Rendkívül szívós ellenféllel meccseltünk, akik minden körülmények között a letámadást erőltették – tették mindezt a pálya teljes terültén. Ahogy az első labdakihozatalainknál megtapasztaltuk, hogy mi is ennek az ellenszere, át is vettük a játék irányítását – egy-egy periódust leszámítva jól oldottuk ezt meg. Kétgólos előnnyel alapoztuk meg a találkozót: előbb Rajos Ádin egy rövidre sikeredett átadást csípett el és a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, majd ugyanő Lakics Roland egyéni játéka és kiugratása után került ziccerbe, amit értékesített is, 0–2.

A pontrúgásokra történt felkészültségünket a második negyedben bizonyítottuk be: egy kisszöglet után Lakics Roland játszotta meg Angler Noét, aki felnézett, beadására pedig Rajos Ádin érkezett és szépségdíjas gólt szerzett. A harmadik negyedben Lakics Roland törte meg a „Rajos Ádin-mintát”: Dominek Ádám mélységi indításából került helyzetbe és nem is hibázta el azt.

Az utolsó felvonásra három gól maradt: Rajos Ádin passzával Vigh Olivér lépett ki a védők között, majd higgadtan lőtt a rárontó kapus mellett a hálóba, 0–5. Az osztrákok ekkor sem adták fel: egy középpályán történt betörésnél sem szabályosan, sem ütközéssel nem tudtuk megállítani a kék-fehérek játékosát, akinek átadásából ziccerhelyzet alakult ki a kapunk előtt, ezt pedig értékesítették is a hazaiak, 1–5. Az utolsó szó azonban a miénk volt: Lakics Roland pontos labdáját Rajos Ádin helyezte a kapuba, kialakítva a 6–1-es Illés Akadémia-sikert. A nagy hőségben remek mentális állapotról tett tanúbizonyságot Biegner Dániel csapata.

A szűk keret előnye, hogy mindenki rengeteg játékidőt kap: ketten végig is játszották a meccset, a többiek pedig legalább 60 percet futballoztak. Sokat tanulhattak ma is a srácok: ahogy pedig tanulunk, annál inkább rájövünk, mennyi mindenben kell még fejlődnünk! Gratulálok a srácoknak a játék képéhez, és ahhoz is, hogy minden egyes negyedet sikerült megnyerniük