Meg sem álltunk hat gólig Baranyában

U17-es leányaink Alasz Hanna mesternégyesével, valamint Csanádi Kata és Dobos Emese góljaival 6–0-ra diadalmaskodtak a Pécs vendégeként.

Pécsi MFC U17 – Illés Akadémia-Viktória U17 0–6 (0–0)
Illés Aka.-Viktória U17:
Farkas E. – Harmath R., Takács M., Schőnig R. (Dobos E., 62.), Licskai L. – Csanádi K., Sági F., Nagy Cs., Bihari Cs. (Kopfensteiner Sz., 62.) – Faggyas J. (Alasz H., 46.), Balla F. (Kumánovich K., 68.) Vezetőedző: Biró Bence.
Alasz H. (60., 0–1; 73., 0–3; 78., 0–4), Csanádi K. (71., 0–2), Dobos E. (84., 0–5)

A Puskás Akadémia elleni remek győzelemmel, annak lendületével várhatta a soron következő, pécsi erőfelmérőt U17-es korosztályunk. Biró Bence, Szabó-Kiss Zsófia és Balogh Henrietta tanítványai már a mérkőzés elején tudatosították ellenfelükben, hogy mire számíthatnak a hátralévő szűk kilencven percben. Birtokoltuk a labdát, támadó szellemben futballoztunk, ez pedig gólszerzési lehetőségekben is megmutatkozott. A lehetőségek számát tekintve egyáltalán nem lett volna meglepő, ha már a szünetben gólokkal vezetünk, ám a döntés a második játékrészre maradt: 0–0-nál harsant fel a felvonás kezdetét jelző sípszó.

A jeget aztán a 60. percben sikerült megtörnünk, méghozzá a szünetben pályára lépő Alasz Hanna jóvoltából. Ez egyértelműen jót tett a csapatnak, a 71. percben pedig az előző fordulóban mesterhármasig jutó Csanádi Kata révén sikerült is megdupláznunk az előnyt. Ez a találat már megfogta a pécsieket, mi pedig még inkább vérszemet kaptunk. Alasz Hanna a 73., a 78., valamint a 89. percben is eredményes volt, s így négy góllal zárt a találkozót! Nyári igazolásunk, Dobos Emese pedig első találatát szerezte zöld-fehér színekben. Együttesünk a múlt heti hetes után most egy hatossal terhelte ellenfele hálóját, s az elmúlt két mérkőzésen imponáló, 13–1-es gólkülönbséget tud felmutatni, ami mindenképpen pozitív és jó előjel a soron következő, Ferencváros elleni zöld-fehér rangadó előtt.

Az időjárási viszonyok miatt volt bennem egy kis kétely, de azt gondolom, hogy a csúszós, vizes, nem túl nagy pályán is jó mérkőzést játszottunk. Az első pár percet így arra szántuk, hogy egy kicsit megismerjük a játékteret, alkalmazkodjunk hozzá, valamint a külső körülményekhez. Amikor ez megtörtént, onnantól aztán abszolút átvettük a játék irányítását. Domináltunk, s már az első félidőben is rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, akkor azonban még nem tudtuk berúgni őket. Hozzáteszem, ellenfelünk rendkívül fegyelmezett, szervezett volt, tudatosan alakítottak ki bizonyos játékelemeket. A meccs képe aztán a második félidőben sem változott, azzal a különbséggel, hogy ekkor már bementek ezek a lehetőségek. Azt gondolom, fontos volt, hogy taktikailag egy picit megleptük őket és sikerült elkerülni a legveszélyesebb játékelemüket. Egy-egy alkalommal azért eljutottak a kapunkig, ezért nem mondhatom, hogy tökéletesen védekeztünk, de elégedett lehetek, kapott gól nélkül játszottunk le egy mentálisan elég nehéz meccset. Éretten fociztunk. Gratulálok a csapatnak

– összegezte a baranyai „kirándulást” Biró Bence, a csapat vezetőedzője.