A leghosszabb túráról egy ponttal térünk haza

Kezdésként a legtávolabbi túra várt a legidősebb korosztályunkra.

Várda LA U19 – Illés Akadémia U19 0–0
Németh H. – Kopácsi B. (Szabó B., 46.), Németh R., Losontin, Menzselejev (Fülöp, 74.) – Csalló, Bécsy – Abért B., Paizs, Bene – Abért O. (Szakasics, 67.). Vezetőedző: Szűcs János.

Pénteken kelt útra a Szűcs János vezette Illés Akadémia U19, hiszen a sorsolás Kisvárdára szólította a mieinket. Az első félidő középső zónás játékot hozott: alig akadt helyzet, jól szervezett volt a mi védekezésünk. Pontrúgásokból veszélyeztetett mindkét csapat. Előttünk a legnagyobb lehetőség a 20. percben adódott, Bene Dániel ment a bal szélen, ám kicsit kisodródott, így védeni tudott a hazaiak kapusa.

Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a várdaiak, ehhez pedig hozzájárult az is, hogy rengeteg pontrúgást kaptak. Mi azonban hárítottuk az íveléseket és beadásokat, blokkoltuk a lövéseket. Az utolsó előtti percben egy szöglet után Németh Hunor védett óriásit egy megpattanó labda után, így maradt 0–0, egy pontot hozunk haza Szabolcsból.

Megdicsérem a srácokat! Rengeteg munkát tettek bele a mai meccsbe, egy szavam sem lehet rájuk, taktikailag fegyelmezettek voltak, mindent elkövettek. Munkás mérkőzés volt, ma ezt a munka egy maximálisan megérdemelt egy pontot ért, talán még három is lehetett volna belőle. Biztató, hogy egy kiváló csapat otthonában végig versenyben, ráadásul taktikai fölényben voltunk

– értékelt a mérkőzést követően Szűcs János.